Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava spustila příjem žádostí o okamžitou podporu. Podnikatelé dostanou 20 tisíc korun

  • Ostrava,

Ostrava začala přijímat žádosti o okamžitou finanční podporu. Podnikatelé, které zasáhly vládní opatření proti šíření Covidu 19, dostanou 20 tisíc korun. Tento druh pomoci se osvědčil už loni na jaře při první vlně pandemie.

Od pondělka 18. ledna začala Ostrava přijímat žádosti podnikatelů o podporu. Podnikatelé s provozovnami na území města mohou okamžitě dostat jednorázově 20 tisíc korun. Musí splnit několik podmínek. Ta zásadní je, že v souvislosti s opatřeními vlády proti šíření koronaviru museli provozovnu zavřít. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Již vloni na jaře se nám tato rychlá a jednoduchá forma podpory velmi osvědčila. Rozhodli jsme se proto v ní pokračovat a minulý týden v úterý jsme jako rada schválili vyhlášení programu i předběžně alokovanou částku ve výši 40 milionů korun. O došlých žádostech budeme rozhodovat v týdenních intervalech a následně budou peníze rychle odeslány na účty úspěšných žadatelů.

O pomoc podnikatelé mohou žádat výhradně prostřednictvím jednoduché počítačové aplikace pomoc.ostrava.cz, do které po vyplnění žádosti nahrají naskenovanou kopii občanského průkazu, žádost si vytisknou, podepíší a naskenují zpět do aplikace k finálnímu odeslání. Výzva je časově neomezená a bude otevřená do odvolání. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy