Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská nemocnice Ostrava je druhá nejvytíženější v kraji. Změnila se téměř na infekční kliniku

  • Ostrava,

Městská nemocnice Ostrava je kvůli pandemii koronaviru po fakultní nemocnici druhou nejvytíženější nemocnicí v celém kraji. V úterý zdravotníci pečovali o 128 pacientů s nemocí covid 19. Dobrou zprávou je, že personál je proočkovaný a začala také vakcinace seniorů.

Městská nemocnice Ostrava už musela postupně přeměnit 10 oddělení na covidové stanice. V současné době tak v přísném infekčním režimu funguje 7 standardních oddělení a 3 oddělní JIP a ARO. To znamená, že i zdravotníci musejí dělat zcela jinou práci.

Tomáš Mrázek, primář chirurgie MNO: "Najednou jsme se ocitli v situaci, kterou jsme nečekali a neznali. Ta pandemie nás hodně naučila. Naučila nás hlavně to, že se musíme spoléhat pouze sami na sebe. To zatížení v okolí je takové, že žádná pomoc nepřijde."

V úterý leželo v nemocnici 128 pacientů s covidem. Pro nemocnici, která před pandemií  neměla infekční oddělení, je to velmi mnoho. Každý šestý pacient s koronavirem z našeho kraje leží v městské nemocnici. Nemoc už také mělo 30 procent zdravotníků. Podle primáře je řešením jedině očkováním, se kterým už nemocnice začala u seniorů nad 80 let.

Tomáš Mrázek, primář chirurgie MNO: "Nadějí je pro nás očkování. Už začínáme očkovat pacienty 80+ a v uplynulých 14 dnech jsme očkovali všechny zdravotníky. Já už jsem taky naočkovaný." 

Kulminaci nemocných s covidem zaznamenali v zdravotníci na konci minulého týdne. Maximum co může ještě nemocnice zvládnout je prý asi 150 pacientů. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy