Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava chystá rekonstrukci klíčové budovy MNO. Péče o pacienty nesmí být ohrožena

  • Ostrava,

Klíčová budova Městské nemocnice Ostrava se dočká rekonstrukce. Magistrát už vybral stavební firmu, která se prací ujme. Rekonstrukce bude trvat tři roky a neměla by se dotknout péče o pacienty.

Městskou nemocnici Ostrava čeká jedna z nejdůležitějších přeměn v její historii. Klíčový pavilon E2 bude kompletně zrekonstruován. Jde o budovu, ve které je ARO, chirurgická jednotka intenzivní péče, lůžkové oddělení chirurgie, interny, kardiologie, centrální příjem a pohotovost s radiologií. Nyní je v této budově i infekční ambulance pro pacienty s covidem. 

Tomáš Mrázek, primář chirurgie MNO: "Důležité to bude hlavně z hlediska logistiky, práce, návaznosti na operační sály, ale hlavně to bude takovým povzbuzením, že se po dlouhých letech něco změnilo."

Na realizaci zakázky vybralo město ze sedmi uchazečů firmu PKS stavby, která nabídla nejnižší cenu 305 milionů korun. Rekonstrukce bude rozdělena na etapy, aby se oddělní mohla po budově stěhovat. 

Zbyněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: "Ten objekt je z dvacátých let minulého století a kromě výměny oken a opravy fasády se za tu dobu na něj nesáhlo, takže jej čeká celková rekonstrukce." 

Rekonstrukce potrvá tři roky, ale její zahájení je závislé na epidemiologické situaci. Původně byla naplánována už loni na jaře. Město se ale rozhodlo ji odložit, aby zachovalo maximum kapacity nemocnice pro péči o pacienty s onemocněním covid-19. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy