Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští strážníci pomohli 91leté seniorce, která doma upadla a nebyla schopna vstát

  • Ostrava,

Další dobrý skutek si připsali strážníci ostravské městské policie. V pátek nad ránem vyjížděli do jednoho z bytů v Moravské Ostravě k 91leté seniorce, která upadla ze své postele na zem a nebyla schopna se sama postavit.

Strážníky přivolala na pomoc v pátek před třetí hodinou ráno sousedka 91leté seniorky. Strážníci na noční službě tak byli během několika minut u bytu v Moravské Ostravě.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Oznamovatelka hlídku vpustila do bytu a strážníkům uvedla, že sousedku není schopna sama na postel zvednout. Strážníci proto využili chlapské síly a šetrně pomohli, naštěstí nezraněnou, seniorku uložit zpět do postele."

Seniorka byla sice vedena v projektu Senior linky, neměla při sobě ve chvíli pádu bezpečnostní tlačítko. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Jeho aktivací totiž kontaktuje přímo operátory Městské policie Ostrava, kteří bezprostředně na místo vysílají nejblíže situovanou hlídku. Naštěstí však u sebe měla alespoň telefon, kterým si přivolala sousedku. Díky pohotové reakci sousedky a včasné pomoci strážníků tak nedošlo k ohrožení života nebo zdraví seniorky."

Jen v loňském roce vyjížděli ostravští strážníci k 71 obdobným případům, kdy pomáhali se zvednutím seniora po pádu z postele, vozíku či seniora zaklíněného na toaletě. Výjezdů při aktivaci Senior linky pak bylo v roce 2020 celkem 385.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy