Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Třebovice se dočkají sportovní haly. O náklady se podělí s Ostravou a Národní sportovní agenturou

  • Ostrava,

Městský obvod Ostrava - Třebovice bude mít moderní sportovní halu. Stát bude v sousedství zámeckého parku a bude využívána nejen místními kluby a jednotami, ale i klienty centra pro zdravotně postižené Čtyřlístek.

Obyvatelé Třebovic už delší dobu řešili nedostatek možností pro sportování. Malá tělocvična Jednoty Orel z třicátých let je nevyhovující ve všech směrech a tak vedení tohoto městského obvodu připravilo projekt na stavbu nové moderní sportovní haly. Vše bylo nyní předáno magistrátu, který se postará o další kroky. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: „Od Třebovic jsme převzali projekt, který obvod připravil a dovedl až do fáze zpracované dokumentace pro provedení stavby. Jako město v dalších krocích podáme do konce ledna žádost o dotaci u Národní sportovní agentury, díky které v případě úspěšnosti získáme externí zdroje na realizaci."

Ve dvoupatrové přístavbě u haly budou šatny, sociální zázemí pro sportovce i návštěvníky, společenská místnost s výdejovou kuchyní, recepce a sklady cvičebního nářadí. Před budovou vznikne parkovací stání pro 19 aut s příjezdovou cestou napojenou nově z ulice 5. května. 

František Šichnárek, starosta Ostravy - Třebovic: „V městském obvodu Třebovice není v současné době tělocvična, ve které by mohly místní spolky a sportovní jednoty provozovat sportovní aktivity. Malá tělocvična Jednoty Orel Ostrava – Třebovice z 30. let minulého století je nevyhovující ve všech směrech, včetně hygienických podmínek. Přitom v místních jednotách cvičí a trénuje cca 320 dětí a 420 dospělých. Hlavní náplní nové haly bude vrcholový volejbal žáků, dorostu i juniorů. Volejbal má totiž v městském obvodě dlouholetou tradici.“

V nové hale se budou konat soutěže ve volejbalu, házené, florbalu a badmintonu. Hala bude využívána také k tréninkům sportovních klubů a jednot. Svůj prostor v ní bude mít také klub moderní gymnastiky, který se účastní krajských soutěží i mistrovství republiky.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Celkové náklady jsou v tuto chvíli odhadovány na 110 milionů korun. Padesát milionů chceme získat z dotace, o další náklady se podělí město s městským obvodem. Realizace bude trvat 18 měsíců, zahájíme ji v závislosti na získání dotace a výběr dodavatele.“

Za brankou fotbalového hřiště SK Slavie budou vykáceny břízy a odstraněny jejich kořeny. Nově budou vysazeny 4 javory mleče, okrasné trávy a keře. Dešťová voda z okapů bude využívána pro zavlažování fotbalového hřiště. Sportovní hala bude dostupná také MHD.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy