Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

S dřevěným žebříkem ukradl kolo z balkonu, stopy ve sněhu pak policii dovedly až do bytu recidivisty

  • Ostrava,

Nepovedená krádež jízdního kola z balkonu se stala osudnou 33letému zloději, na kterého měli policisté už delší dobu spadeno.

Na začátku bylo oznámení o krádeži jízdního kola z balkonu z domu na ulici Edisonova v Ostravě–Hrabůvce. Když policisté dorazili, našli jen starý dřevěný žebřík, který byl opřený o fasádu domu až k balonu byt, ze ktérého kolo zmizelo.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Po zjištění informací z místa se vydali propátrávat okolí. K tomu všemu jim byly nápomocny klimatické podmínky a velké množství sněhu. Uniformovaní policisté sledovali horkou stopu, která vedla téměř 1 km až k domu, kde se stopa ztratila. Po otevření vchodových dveří již už mokrá stopa vedla k neoznačenému bytu. I přesto, že muž původně tvrdil, že v bytě nemá žádné kolo, nakonec se k samotné krádeži během chvíle doznal a sám kolo mužům zákona vrátil."

Policisté zjistili, že jde o recidivistu, po kterém už pátrali kvůli jiným případům. Podařilo se jim prokázat další krádeže, zloděj se pak přiznal k sedmi.

 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V několika případech měl přelézt plot k rodinným domům a následně se násilím zmocnit jízdních kol nebo hliníkového žebříku. V jiném případě měl ze sklepa panelového domu odcizit jízdní kola, lahve alkoholu, ale také dětskou sedačku na kolo. Při výslechu obviněný muž uvedl, že v jednom případě se šel projít a najednou na něj „vypadla“ z okna bunda, ve které našel platební kartu. Tou měl zaplatit na benzínce alkohol a cigarety. V neposledním případě měl z kufru vozidla Škoda odcizit badmintonové pálky a sportovní boty. Do protokolu uvedl, že všechny odcizené věci měl prodat a peníze použít pro svou potřebu. Svůj výslech již trestaný muž ukončil slovy, že svého jednání velice lituje a slibuje, že už neodcizí ani rohlík, aby mohl zůstat na svobodě. Dále doplnil, že v opačném případě přijme jakýkoliv trest." 

Muž je obviněn ze spáchání zločinu krádež a přečinů poškození cizí věci, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Soud vyhověl podnětu komisaře a muže vzal do vazby. Obviněnému hrozí pobyt za mřížemi až na osm let. Celková škoda byla vyčíslena zhruba na 80.000,- Kč.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy