Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté sledovali zloděje jako indiáni. Kradené kolo zanechávalo ve sněhu stopu

  • Ostrava,

Ani indiánský náčelník Vinnetou by se nemusel stydět za kousek, který se povedl ostravským policistům. Když byli přivoláni ke krádeži jízdního kola, využili vhodného počasí a sledovali téměř kilometr stopu, kterou za sebou kolo ve sněhu zanechávalo. Ta je nakonec dovedla až do bytu, kde se zloděj ukrýval.

Na tísňovou linku policie 158 zavolal v minulých dnech muž z Ostravy a ohlásil, že mu někdo z domu na Edisonově ulici ukradl z balkónu jízdní kolo. Policisté z Hrabůvky dorazili na místo a hned uviděli žebřík opřený o balkón, který tam zloděj zanechal. Také si ale všimli, že díky vrstvě sněhu, jde dobře vidět i stopy, které za sebou nechal. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté sledovali horkou stopu, která vedla téměř 1 km až k domu, kde se stopa ztratila. Po otevření vchodových dveří již už mokrá stopa vedla k neoznačenému bytu. I přesto, že muž původně tvrdil, že v bytě nemá žádné kolo, nakonec se k samotné krádeži během chvíle doznal a sám kolo mužům zákona vrátil."

Při výslechu se ukázalo, že jde o 33letého muže, který toho má na svědomí mnohem více. Potvrdily to i kamerové záznamy. Nakonec se doznal k 7 krádežím. Kradl kola a třeba i hliníkové žebříky ze zahrad. Klidně si ale ze sklepa odnesl i lahev alkoholu. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Při výslechu obviněný muž uvedl, že v jednom případě se šel projít a najednou na něj „vypadla“ z okna bunda, ve které našel platební kartu. Tou měl zaplatit na benzínce alkohol a cigarety."

Věci rovnou prodával a peníze utrácel za běžné věci. Všeho ale prý lituje a dokonce slíbil, že pokud ho nechají policisté na svobodě, už neukradne ani rohlík. U soudu mu hrozí 8 let vězení. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy