Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští strážníci od začátku roku objevili už 16 osob, po kterých pátrala policie. Čtvrtek byl rekordní

  • Ostrava,

Ostravští strážníci od začátku roku 2021 objevili už 16 osob, které byly v pátrání policie. Během čtvrtku 28. ledna vypátrali hned tři a předali je Policii České republiky.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "V prvním případě se jednalo o mladou ženu, které si strážníci všimli na jedné ze zastávek Ostravě - Muglinově krátce před třináctou hodinou. Žena odpovídající popisu osoby hledané Policií České republiky nebyla schopna po výzvě strážníků věrohodným způsobem prokázat svou totožnost. Proto byla následně předvedena na nejbližší policejní služebnu. Na té se pak prokázalo, že úsudek strážníků byl správný. Mladou ženu v pátrání si na služebně rovnou ponechali kolegové z Policie České republiky."

Ve druhém případě strážníci chtěli zkontrolovat dva muže v Moravské Ostravě. Jeden z nich ale začal utíkat a v prvních chvílích byl úspěšný. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Při následném propátrání terénu se však v přilehlé sídlištní zástavbě jednomu ze strážníků podařilo mladíka objevit. Ten se dal opět na útěk, tentokráte jej však strážník po krátkém pronásledování již dostihnul." Během lustrace strážníci zjistili, že oba mladíci jsou v pátrání Policie České republiky, proto je oba svým kolegům předali.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy