Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zaparkuj a jeď. V Ostravě na Černém potoku bylo dokončeno odstavné parkoviště

  • Ostrava,

Ostrava má další parkoviště park and ride, tedy zaparkuj a jeď. Bylo dokončeno v lokalitě Černý potok v Přívoze a bude sloužit především lidem, kteří svými automobily přijíždějí z Hlučínska. Nemusejí tak vjíždět do centra města, kde je nedostatek parkovacích míst.

Lokalita Černý potok Přívoze je pro ekologizaci dopravy v Ostravě klíčovým místem zejména pro Hlučínsko. Obyvatelé této oblasti totiž do města přijíždějí po Hlučínské ulici a Černým potokem projíždějí. Nyní tam mohou bezpečně odstavit auto. Bylo totiž dokončeno parkoviště park and ride. Využít ho mohou i lidé, kteří přijíždějí po dálnici D a sjedou na exitu 361.

Vladimír Cigánek, náměstek primátora Ostravy: „Na novém parkovišti bylo povoleno předčasné užívání, protože stavebně už je připraveno sloužit veřejnosti. Hotovo včetně inteligentního parkovacího systému bude letos v létě, kdy skončí také rozšíření silnice I/56 ve směru od Hlučína, které na něj zjednoduší nájezd. Místo bude pod dohledem kamer i strážníků.“

Odstavením auta řidiči vyřeší případné problémy s parkováním v centru města a zároveň je motivuje k používání ekologičtějších druhů dopravy. Nasednout mohou například na tramvaj a nebo na sdílené jízdní kolo. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: „Naším cílem bylo stavbou parkoviště na vjezdu do Ostravy po vzoru moderních evropských metropolí omezit počty aut vjíždějících do centra, kde jsou omezené možnosti parkování. Řidiči přijíždějící do Ostravy z Hlučínska nyní mají možnost odstavit auto na parkovišti a pohodlně pokračovat městskou hromadnou dopravou nebo na sdílených kolech.“

Součástí parkoviště je automatický systém placení. Půl roku ale bude ještě parkování zdarma, dokud nebude upravena přilehlá křižovatka. I potom ale budou mít řidiči, kteří budou pokračovat MHD nebo na sdílených kolech, parkování zdarma. Pro ostatní bude cena spíše symbolická a bude výrazně nižší, než cena za parkoviště v centru města. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy