Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jih Ostravy hlídá 380 kamer. Strážníci dokáží reagovat během pár sekund

  • Ostrava,

Městská policie Ostrava má město rozděleno do 4 oblastí, z nichž největší tvoří jižní část, kde na pořádek dohlíží 130 strážníků. Sami by to ale nezvládli a tak jim v práci pomáhá kamerový systém, díky kterému už zabránili mnoha trestným činům a nebo bleskově dopadli pachatele.

Na zastávce Antonína Poledníka v Ostravě - Dubině uklouzla při vystupování z tramvaje starší žena. Poranila si nohu a nemohla vstát. Během chvíle u ní byla hlídka městské policie a pomoc koordinoval strážník u kamerového systému.  

strážník do vysílačky: "Dejte pod tu ženu hliníkovou fólii, ať nepromrzne. Rozumím, provedu, konec."

Dohledové pracoviště na Kaminského ulici je jakýmsi mozkem a jeho obsluha neustále sleduje dění v ulicích města. V Ostravě - Jihu, který je největším ze 4 služebních oblastí MP Ostrava, pomáhá 380 kamer. 

Pavel Honczek, vedoucí oblasti MP Ostrava - Jih: " Oblast Ostrava-Jih zahrnuje celkem šest městských obvodů: Ostravu – Jih, Hrabovou, Novou Bělou, Proskovice, Starou Bělou a Vítkovice. Na tomto teritoriu slouží celkem 130 strážníků. Centrální pracoviště s nepřetržitým provozem je situováno zde, na Integrovaném výjezdovém centru v Nové Bělé na ulici Kaminského."

Díky kamerám mohou policisté dopadnout pachatele přímo při činu a nebo jen chvíli po něm. Celá oblast Jihu je navíc rozdělena do 40 okrsků a každou má na starosti konkrétní strážník. 

Vít Vylíčil, okrskář MP Ostrava: "Můžeme občanům poskytnout aktuální informace z toho okrsku, známe se i osobně a to je určitě velká výhoda."

Důležitá je i spolupráce s úřadem městského obvodu. Vedoucí a starosta se proto pravidelně scházejí. Strážníci často také reagují na nejrůznější oznámení občanů. Nejčastěji se týkají nevhodného parkování. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy