Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bikesharning je v Ostravě velmi oblíbený. Uživatelů sdílených kol stále přibývá

  • Ostrava,

Bikesharing se v Ostravě stává doslova fenoménem. Každým rokem výrazně přibývá uživatelů sdílených kol, což samozřejmě znamená úbytek automobilů v ulicích. Bicykly v loňském roce využívalo rekordních téměř 56 tisíc ostravanů.

Sdílení jízdních kol funguje v Ostravě už 4 roky a poslední tři roky bikesharing zajišťuje společnost nextbike, prostřednictvím šedomodrých kol. V loňském roce počet uživatelů tohoto způsobu dopravy opět značně vzrostl. Téměř 56 tisíc uživatelů najezdilo dohromady asi 900 tisíc kilometrů, což je úctyhodné.

Andrea Vojkovská, mluvčí Magistrátu města Ostravy:  "V loňském roce bylo v Ostravě v provozu už tisíc kol v dvě stě osmdesáti stojanech v patnácti městských obvodech. Těší nás, že zájem o bikesharing rok od roku roste.

Od loňského roku jsou kola v provozu i nyní v zimě. Přes 300 stanovišť je rozloženo ve všech 23 obvodech města. Na každou výpůjčku město přispívá téměř 7,10 korun. Po prvních patnácti minutách, které jsou zdarma, hradí uživatelé za následujících 45 minut 24 korun. V loňském roce bylo 86 procent výpůjček zdarma.

Lukáš Luňák, obchodní ředitel společnosti nextbike: "Sezonu v Ostravě hodnotíme kladně, byť byla poznamenána Covidem. Na druhou stranu si ke službě sdílených kol našla cestu nová komunita uživatelů."
Andrea Vojkovská, mluvčí Magistrátu města Ostravy: "Loňský rok byl v mnoha ohledech náročný, ale paradoxně i kvůli pandemii byl o bikesharing rekordní zájem. Mnozí považovali jízdu na kole po městě za bezpečnější než přepravu městskou hromadnou dopravou. Dbali jsme na to, aby byla kola pravidelně dezinfikována a aby lidé nosili rukavice.“

Pro rok 2021 je prý hlavním cílem službu zkvalitnit, a to díky novým vnitřním procesům, rozšířením a lepší organizací servisního týmu a zvýšením počtu obslužných vozidel na rozvoz kol. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy