Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě zemřel další bezdomovec. Vzplál na něm igelit, který ho chránil před mrazem

  • Ostrava,

Mráz si vyžádal další oběť z řad bezdomovců. V Ostravě uhořel muž, který se před zimou snažil zahřát u ohně. Zřejmě na něm ale vzplál igelit, do kterého byl zabalený.

V noci z neděle na pondělí byla na mnoha místech našeho kraje naměřena nejnižší teplota této zimy. Krušné chvíle zažívali hlavně bezdomovci a v Ostravě - Přívoze byl ráno nalezen jeden z nich mrtvý. Přespával kousek od hlavního nádraží a na noc si rozdělal oheň, což se mu stalo osudným. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Můžeme potvrdit, že dnešního dne v ranních hodinách jsme přijali oznámení o úmrtí muže v Ostaravě-Přívoze. S největší pravděpodobností se jednalo o muže bezpřístřeší, který pobýval poblíž místa události. Při ohledání místa činu bylo zjištěno, že tělo zemřelého bylo z části ohořelé."
Vše nasvědčuje tomu, že se zabalil do igelitu, což lidé bez domova v mrazech často dělají a to se mu stalo osudným. Asi na židli usnul, dostal se nohama příliš blízko ohně a igelit na něm začal hořet. Škvařící se plast už pak nedokázal uhasit. Bohužel byl totiž sám. Kolegové šli hledat útočiště do teplých nocleháren. 

nájemník  blízkého domu: "Oni se tady často scházeli a když byla zima, dělali si oheň."

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V současné době kriminalisté prověřují všechny možnosti úmrtí, proto byl k ohledání přizván také specialista se psem na vyhledávání akcelerantů. K objasnění skutku byla nařízena soudní pitva."

Tento muž je už druhou letošní obětí v souvislosti s mrazem. V minulém týdnu umrzl na Dubině 60letý bezdomovec. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy