Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vaňkův kopec u Ostravy rozjel v pondělí plný provoz, na svahu opět zasahovali policisté

  • Ostrava,

Vaňkův kopec u Ostravy už o víkendu oznámil, že v pondělí spustí plný provoz. Dopoledne se tak rozjely vleky a na svah vyrazili první zájemci o lyžovačku. Opět tak musela zasahovat policie, dál totiž platí nouzový stav a z jeho nařízení musejí být vleky zastavené.

Obrovský boj dál svádí provozovatel Vaňkova kopce u Ostravy s vládními nařízeními. O víkendu informoval na webu i sociální síti, že v pondělí spustí plný provoz.

Ski Areál Vaňkův Kopec: "V 9 hodin ráno pro Vás bude vše připraveno, přijeďte si svobodně zalyžovat. Když dorazíte všichni, Nikdo a Nikdy už Vás Nezastaví."

Svůj plán opírá areál o otevřený dopis, který zaslal předseda senátu Miloš Vystrčil premiérovi Andreji Babišovi. V dopise je uvedeno, že znovuzavedení nouzového stavu je nyní protiústavní.

Vláda vyhlásila pokračování nouzového stavu na základě požadavku všech hejtmanů. Nový nouzový stav tak platí od pondělí 15. 2. na dalších 14 dní. Současně s ním bohužel nedošlo k rozvolnění v oblasti skiareálů, podobně jako to například udělali na zkoušku v sousedním Polsku. Většina provozovatelů, nejen skiareálů, se tak proti dalšímu pokračování nouzového stavu bouří. Na svahu nedaleko Ostravy tam musela opět zasahovat policie, která místo doslova nepřetržitě hlídá od posledních vyhrocených událostí.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté dnes zjistili podezření z opakovaného porušení vládního nařízení, neboť vlek v ostravském skiareálu byl v provozu. Na místě věc zadokumentovali, komunikovali s oprávněnou osobou, kterou vyzvali k zastavení vleku. Ta výzvě nevyhověla, proto došlo k jejímu zajištění. Spisový materiál po zadokumentování bude oznámen správnímu orgánu. V současné době policisté místo dál monitorují."

V souvislosti s rozjetými vleky už udělil ostravský magistrát v minulosti dvě pokuty za 20 tisíc korun.

Andrea Vojkovská, mluvčí ostravského magistrátu: "Správnímu orgánu magistrátu byly doručeny od policie čtyři oznámení na tři fyzické osoby pro podezření ze spáchání přestupku podle krizového zákona v souvislosti s provozem lyžařského vleku na Vaňkově kopci v Horní Lhotě. Správní orgán rozhodl o vině dvou lidí a vydal příkaz o uložení pokuty."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy