Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj ukradl v Ostravě 125 kilo klobásek a uzeného. Nakonec přiznal 14 podobných akcí

  • Ostrava,

Řádění chmatáka, který bral na co přišel, v minulých dnech ukončili ostravští kriminalisté. Mezi jeho nejzajímavější úlovky patřilo 125 kilogramů klobásek a uzeného, které ukradl před Vánocemi. Vykrádal auta i různé objekty. Několikrát ho zachytil i kamerový systém.

Na záběrech bezpečnostní kamery vidíte muže na kole, který má v ruce dlouhou trubku. Ta mu posloužila jako páčidlo, aby se dostal do firmy v Ostravě. Policisté se o tohoto zloděje začali zajímat v létě, kdy poničil přenosné dopravní značení, ale strážníci si jej všimli díky kamerovému systému. Dopaden byl na konci ledna, když ukradl hliníkový žebřík na zahradě domu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na základě operativní činnosti, zajištěných a vyhodnocených stop ztotožnili podezřelého, kterým byl 27letý muž z Ostravy. Unikal spravedlnosti téměř půl roku, ale trestu se nyní nevyhne. Na svědomí má celkem čtrnáct trestných činů, ke kterým se doznal."

K vniknutí do uzavřených prostor používal tento zloděj hrubou sílu. V jednom případě si dokonce dal tu práci a do garáže prokopal díru o velkosti 50 na 50 centimetrů, kterou se pak protáhl dovnitř. Uvnitř pak ukradl vrtačku. Kradl ale i potraviny.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Před vánocemi ho potkalo v jednom z aut překvapení v podobě klobásek a jiných uzenin. Po násilném vniknutí měl z vnitřních prostor odcizit přepravky se 125 kg klobásek, 50 ks balení sádla a jiných uzenin."

Klobásky ale ani nestihl všechny rozprodat, než byl zadržen. Stejně tak u něho policisté našli i další předměty z krádeží. Prodával je většinou známým a peníze utrácel za běžné věci. Celková škoda je asi 300 tisíc korun. Kvůli nouzovému stavu mu hrozí dvojnásobný trest, tedy 8 let vězení. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy