Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava rekordně investuje do vodovodů a kanalizace. Ve Svinově se mění 5 kilometrů sítí

  • Ostrava,

Ostrava - Svinov se dočká téměř 5 kilometrů nového vodovodního potrubí a kanalizace. Po dokončení rekonstrukce budou mít občané kvalitnější vodu, pomůže to životnímu prostředí a vyměněny budou i povrchy ulic, kde výstavba probíhá.

Loni v březnu začala ve Svinově rekonstrukce kanalizace a vodovodních řadů. Její součástí je i výměna přípojek. Celkově se jedná o téměř pět kilometrů sítí a projekt zahrnuje také výstavbu dvou čerpacích stanic na vodu. Vše bude stát 70 milionů korun.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: „Dokončena byla již zhruba třetina prací včetně výstavby jedné z čerpacích stanic. Až to klimatické podmínky dovolí, bude realizátor pokračovat. Stavba ve Svinově, která běží podle plánu, výrazně zlepší současný havarijní stav odkanalizování celé této oblasti. Na ústřední čistírnu bude nově napojeno 122 nemovitostí, splaškové vody z nich už nepotečou do vodotečí, ale do čistírny odpadních vod, kde budou vyčištěny.“

Tato rekonstrukce ve Svinově je jednou ze 49 vodohospodářských staveb, které se prováděly, nebo zahájily v loňském roce. Hotovo je už přibližně patnáct set metrů za 22 milionů korun. Součástí stavby je také zrušení jedné volné výustě a méně splašků v další. Volné výustě se likvidují po celém městě. 

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: „Ve Svinově jsou celkem čtyři volné výustě. Do patnácti měsíců bude jedna zcela zrušena a z druhé bude odpojeno 90 procent splaškových vod. Zbytek vyřeší navazující stavba v oblasti Polanecká - Zátiší. Splaškové vody pak už nepotečou do Porubky a Mlýnky a tím bude eliminován i případný zápach. Při modernizaci kanalizačních řadů se bude letos v Ostravě odstraňovat celkem devět volných výustí."

V Ostravě je dohromady 46 volných výustí. Nejpozději do pěti let by měla být většina z nich odstraněna nebo přepojena na jednotnou kanalizaci. Letos půjde do obnovy a rozvoje vodohospodářské a kanalizační sítě z rozpočtu téměř 777 milionů korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy