Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavba parkovacího domu u MNO začne ještě letos. Bude mít sedm pater

  • Ostrava,

V Ostravě se v letošním roce začne stavět parkovací dům u městské nemocnice. Vyřeší se tím dlouhodobý nedostatek parkovacích míst v této lokalitě a zároveň bude stavba sloužit i jako místo pro odstavení auta při cestě do centra města.

Parkování je stejně jako ve všech větších městech i v Ostravě problémem. V širším centru města by situaci měly vyřešit projekty parkovacích domů a odstavných parkovišť park and ride. Už v letošním roce začne výstavba parkovacího domu u městské nemocnice, který obě řešení spojí do jednoho.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: „Parkovací dům u městské nemocnice je jednou z klíčových investic statické dopravy města. Jeho umístění nabízí využití pro pracovníky i návštěvníky nemocnice, i zaměstnance řady firem sídlících v okolí. Sloužit bude také jako P+R parkování při cestě do centra navazující hromadnou dopravou nebo na sdílených kolech, případně pro cestující vlakem ze stanice Stodolní. Docházková vzdálenost na tramvaj je do dvou, tří minut, k vlakové zastávce je to pět minut chůze, cesta na kole na Masarykovo náměstí také zabere pouhých pět minut.“

Objekt se sedmi patry bude sloužit k parkování zaměstnancům i veřejnosti, stávající kapacita parkování se zvýší na čtyřnásobek. V přízemí objektu bude lékárna, obchodní prostory i technické zázemí. Parkovací dům vyřeší u dlouhodobý problém s parkováním uvnitř areálu nemocnice. 

Kateřina Kyselá, náměstkyně ředitele MNO: "Cílem je, aby do areálu jezdili pouze sanitky a lidé, kteří potřebují akutně ošetřit. Zaměstnanci a další pacienti by měli parkovat právě v tom parkovacím domě." 

Parkovací dům bude stát v prostoru mezi městskou nemocnicí, památkovým ústavem a hasičskou stanicí. Bude vybaven pokročilým odbavovacím systémem, který bude automaticky číst registrační značky vozů. Umožní i rezervaci a sdílení parkovacího místa. Budou v něm také rychlonabíjecí stanice pro elektromobily.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy