Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předškoláci si projekt Malý řemeslník velmi oblíbili. Sami si vyráběli hračky pomocí nářadí

  • Ostrava,

Určitě jste už slyšeli nebo i sami zažili, jak je v dnešní době těžké sehnat řemeslníka a firmy v našem kraji se také potýkají s nedostatkem kvalifikovaných technicky vzdělaných lidí. Jednou z cest, jak tento problém vyřešit, je vést k technice už malé děti. Proto vznikl v Ostravě projekt Malý řemeslník pro mateřské školy, který si děti velmi oblíbily.

Možná vás překvapí, jak šikovné dokáží být malé děti, když jim ukážete jak na to. To se pak klidně naučí pracovat s vrtačkou, zašroubovat vrut a nebo upevnit do svěráku dřevěný díl a pak ho opracovat pilníkem. Právě tyto dovednosti se uplynulých dvou letech učili děti z mateřských škol na Ostravsku v rámci projektu Malý řemeslník.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy

Projekt Malý řemeslník trval od února 2019 do konce loňského roku. Zúčastnilo se ho asi 660 dětí, které pod vedením zkušených lektorů vyrobily v průběhu dvou let asi celkem 3 300 výrobků, v tomto případě hraček. Učitelů bylo 17 a zajišťovala je Dolní oblast Vítkovice. 

Kurzy se konaly přímo v jednotlivých mateřských školách a obsahovaly vždy pět hodinových lekcí určených maximálně pro šest dětí. Zapojit se mohly všechny mateřské školy z Ostravy a také z obcí v okolí. Využilo ho 55 školek, mimo jiné například z Klimkovic, Šenova, Velké Polomi nebo Zbyslavic.

Iva Chadzipanajotidisová, ředitelka MŠ Hornická, Ostrava

Projekt stál dva miliony korun a 85 procent nákladů pokryla dotace z Evropského sociálního fondu. Zájemci o pokračování nebo o účast v kurzech v oblasti polytechnického vzdělávání mohou využít dotační program města Ostrava zaměřený na talentmanagement.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy