Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vyšel z vězení a začal krást. Muž v Ostravě vyloupil na dvě desítky aut, škoda je přes 150 tisíc

  • Ostrava,

Nepoučitelný zloděj vydržel na svobodě sotva měsíc a rovnou se vrátil ke svému řemeslu. V Ostravě vykradl na dvě desítky aut a způsobil škodu přes 150 tisíc korun. Ukradl vše na co přišel, i čokoládu. Teď 36letému recidivistovi, který má v rejstříku už 19 záznamů, hrozí opět až osmileté vězení.

V polovině prosince loňského roku přijali policisté oznámení o vloupání do auta v Ostravě-Porubě. Následující dny začala oznámení přibývat i na jiných místech ve městě. Téměř ve všech případech si zloděj vybírat místa, kde mu nehrozilo, že by ho natočila kamera. Přesto policii neunikl.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Kriminalisté na základě operativní činnosti vyprofilovali možného pachatele, kterým byl muž z Ostravy. Také zajištěné a vyhodnocené stopy DNA jejich tvrzení potvrdilo. Po předchozím souhlasu státního zástupce byl muž doma zadržen."

Šlo o 36letého recidivistu, který začal krást sotva měsíc poté, co vyšel z vězení. V trestním rejstříku má přitom už 19 záznamů.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "S kriminalisty spolupracoval, doznal se k 20 případům vloupání do vozidel. Do výslechu uvedl, že měl vždy rozbít skleněnou výplň a potom odnést vše, co bylo pro něj zajímavé. Většinou to byly cenné věci, které mohl prodat, například auto-kamery, značkové sluneční brýle, ale také zapomenutá peněženka včetně peněz, osobních dokladů a platební kartou."

Z jednoho auta ukradl i dokumenty, které ale při útěku zahodil, protože zjistil, že pro něj nejsou důležité. V jednom případě kradl i v obchodě. Zadrželi ho, když si pod bundu schoval čokoládu a chtěl projít přes pokladnu bez placení.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisaři sdělil, že měl na ni chuť, ale už neměl tolik peněz, aby ji mohl s ostatním zbožím zaplatit. S muži zákona spolupracoval, ke svému jednání se přiznal s lítostí, že peníze potřeboval na jídlo."

Věci z kradených aut přitom rozprodal a celkem způsobil škodu přesahující 150 tisíc korun.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 5. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství Ostrava proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu krádež a z přečinů poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku."

Evidentně mu bylo úplně jedno, že nedávno seděl ve vězení za předchozí podobné krádeže.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Vzhledem k tomu, že se ji dopustil v době vyhlášeného nouzového stavu, mu nyní hrozí trest odnětí svobody za zločin od dvou do osmi let."

Za normálních okolností by mu tak hrozily maximálně tři roky vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy