Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vyšel z vězení a začal krást. Muž v Ostravě vyloupil na dvě desítky aut, škoda je přes 150 tisíc

  • Ostrava,

Nepoučitelný zloděj vydržel na svobodě sotva měsíc a rovnou se vrátil ke svému řemeslu. V Ostravě vykradl na dvě desítky aut a způsobil škodu přes 150 tisíc korun. Ukradl vše na co přišel, i čokoládu. Teď 36letému recidivistovi, který má v rejstříku už 19 záznamů, hrozí opět až osmileté vězení.

V polovině prosince loňského roku přijali policisté oznámení o vloupání do auta v Ostravě-Porubě. Následující dny začala oznámení přibývat i na jiných místech ve městě. Téměř ve všech případech si zloděj vybírat místa, kde mu nehrozilo, že by ho natočila kamera. Přesto policii neunikl.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Kriminalisté na základě operativní činnosti vyprofilovali možného pachatele, kterým byl muž z Ostravy. Také zajištěné a vyhodnocené stopy DNA jejich tvrzení potvrdilo. Po předchozím souhlasu státního zástupce byl muž doma zadržen."

Šlo o 36letého recidivistu, který začal krást sotva měsíc poté, co vyšel z vězení. V trestním rejstříku má přitom už 19 záznamů.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "S kriminalisty spolupracoval, doznal se k 20 případům vloupání do vozidel. Do výslechu uvedl, že měl vždy rozbít skleněnou výplň a potom odnést vše, co bylo pro něj zajímavé. Většinou to byly cenné věci, které mohl prodat, například auto-kamery, značkové sluneční brýle, ale také zapomenutá peněženka včetně peněz, osobních dokladů a platební kartou."

Z jednoho auta ukradl i dokumenty, které ale při útěku zahodil, protože zjistil, že pro něj nejsou důležité. V jednom případě kradl i v obchodě. Zadrželi ho, když si pod bundu schoval čokoládu a chtěl projít přes pokladnu bez placení.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisaři sdělil, že měl na ni chuť, ale už neměl tolik peněz, aby ji mohl s ostatním zbožím zaplatit. S muži zákona spolupracoval, ke svému jednání se přiznal s lítostí, že peníze potřeboval na jídlo."

Věci z kradených aut přitom rozprodal a celkem způsobil škodu přesahující 150 tisíc korun.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 5. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství Ostrava proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu krádež a z přečinů poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku."

Evidentně mu bylo úplně jedno, že nedávno seděl ve vězení za předchozí podobné krádeže.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Vzhledem k tomu, že se ji dopustil v době vyhlášeného nouzového stavu, mu nyní hrozí trest odnětí svobody za zločin od dvou do osmi let."

Za normálních okolností by mu tak hrozily maximálně tři roky vězení.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků