Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvě ženy smetlo po řetězové srážce vlastní auto, další řidič vjel před jedoucí tramvaj

  • Ostrava,

Hasiči, záchranáři a dopravní policisté měli ve středu ráno v Ostravě plné ruce práce. Před devátou hodinou na Plzeňské ulici narazilo vlivem náledí osobní auto do svodidel, druhé za ním zastavilo a řidička i spolujezdkyně se šly podívat, zda je posádka v pořádku. Vzápětí je ale smetlo vlastní auto, protože do něj bouralo třetí auto, do kterého narazilo ještě čtvrté. Před desátou hodinou pak vjel řidič v Ostravě-Zábřehu přímo před jedoucí tramvaj, která auto po srážce tlačila ještě několik metrů. Vlivem obou nehod byli zraněni čtyři lidé, z toho jedna žena těžce.

Pomačkané plechy se během chvíle proměnily v hrozivě vypadající dopravní nehodu. Ve středu před devátou hodinou ráno bouralo v Ostravě na ulici Plzeňská, na úrovni tramvajové zastávky Hulvácká, osobní auto do svodidel. Vzápětí za ním zastavilo další osobní auto a jeho řidička i spolujezdkyně vystoupily. Náledí, možná i nepřiměřená rychlost a špatná shoda náhod pak mohly málem skončit tragédií. Následovala totiž řetězová dopravní nehoda čtyř aut.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté na místě nehody zjistili, že první jedoucí vozidlo, zřejmě vlivem klimatických podmínek dostalo smyk a narazilo do svodidel. Za ním jedoucí vozidlo zastavilo, řidička i se spolujezdkyní vystoupily a šly se přesvědčit, zda jsou lidé v havarovaném autě v pořádku. Dvě jedoucí vozidla za ženami však nedobrzdila a narazila do jejich zastaveného auta. Vozidlo, ve kterém ženy cestovaly, bylo posunuto a následně je srazilo."

Obě ženy byly zraněny a předány do rukou lékařů, jedna z nich utrpěla těžké zranění.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Operační středisko na místo vyslalo jednotku profesionálních hasičů ze stanice Ostrava-Zábřeh se dvěma zásahovými automobily. Hasiči na místě poskytovali předlékařskou pomoc zraněným osobám. Následně hasiči zahájili likvidační práce na havarovaných vozech. Během zásahu byla ulice Plzeňská uzavřená a Policie ČR zajišťovala objízdnou trasu. Na místo bylo třeba povolat i posypový vůz, neboť silnice byla zledovatělá."

Další vážná nehoda přišla za hodinu. Na křižovatce ulic Výškovická a Kosmonautů v Ostravě-Zábřehu. Řidič osobního auta tam vjel přímo před jedoucí tramvaj, která auto smetla a tlačila před sebou ještě několik metrů.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Z předběžně zjištěných informací vyplývá, že došlo ke střetu tramvaje s osobním vozidlem, které bylo několik metrů tramvají sunuto. Řidič i spolujezdec byli zranění a předáni do péče zdravotníků. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému."

Auto z kolejiště museli vyprostit přivolaní hasiči.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Na místo byly vyslány dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic Ostrava-Zábřeh a Ostrava-Jih. Na místě hasiči po příjezdu, bez pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení, vyprostili z vozidla dvě osoby, které poté předali do péče přítomným záchranářům."

V době srážky cestovalo v tramvaji 35 cestujících, ti vyvázli z nehody bez zranění. 

Do středeční 14. hodiny zasahovali Moravskoslezští hasiči u devíti dopravních nehod.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy