Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zájemci se mohou hlásit o peníze na zkrášlení veřejného prostoru. Ostrava sbírá nápady do konce dubna

  • Ostrava,

Možná už jste slyšeli o programu fajnOVY prostor, díky kterému už bylo zkrášleno mnoho míst na území Ostravy. Abyste ale dotaci z městské kasy získali, musíte při realizaci nápadu sami přiložit ruku k dílu. Na jeden projekt lze získat až půl milionu korun.

Oblíbený dotační program fajnOVY prostor je znovu připraven na příjem nápadů. Zájemci se mohou hlásit už podruhé v letošním roce.  Program je určen pro všechny, kteří mají zajímavý nápad, jak zkrášlit veřejný prostor nebo zlepšit jeho funkci. 

Andrea Vojkovská, mluvčí Ostravy: "Na základě zkušeností z předchozích let je ten systém tříkolový a jsme připraveni těm žadatelům pomoci. Na nich je, aby podali žádost a poté je i možnost ji dopracovat. Podání je velmi jednoduché a jde to už teď na www.fajnovyprostor.cz. Termín pro podání žádostí je do 30. dubna."

V programu je k dispozici 3,5 milionu korun, na jeden projekt lze čerpat dotaci až 500 tisíc korun. V letošním roce se bude postupně realizovat dalších šest projektů, které jejich autoři předložili do konce minulého roku. Jedním z nich je i projekt Spolku Fiducia osadit vybraná místa ve městě originálními hmyzími domky. 

Ilona Rozehnalová, Spolek Fiducia: "Chceme v Ostravě vytvořit originální hmyzí mobiliář. Bude to osm hmyzích domků a jejich podoba se bude hledat veřejnou soutěží, kterou vypíšeme na konci února. Ostravští sochaři, architekti, designeři, a nebo třeba výtvarníci se mohu do té soutěže přihlásit. Osm nejlepších návrhů vybereme v půlce dubna v odborné porotě. Lidé si pak také budou moci ve veřejné venkovní dílně udělat podle prototypu autora malý hmyzí domek. "

Posouzení předložených žádostí o dotaci projde třemi koly hodnocení. V prvním kole žadatelé elektronicky odešlou své záměry a komise posoudí nejprve realizovatelnost záměru a splnění podmínek programu. Následně představí svůj nápad členům hodnotící komise a finální žádost odešlou autoři do 2. srpna.

Andrea Vojkovská, mluvčí Ostravy: "Zájemci mají snadný úkol. Pouze sestaví jednoduchý návrh a nástřel rozpočtu. SE zbytkem jim pomůžeme."
Dotační program fajnOVY prosor město poprvé vyhlásilo v roce 2017. Od té doby už podpořilo 41 projektů s nápady za téměř 12 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy