Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pokračuje vyšetřování příčiny exploze v ostravském bytě. Obyvatelé domu si mohli zajít pro nejnutnější věci

  • Ostrava,

Kriminalisté pokračují ve vyšetřování příčin středeční exploze bytu v Ostravě - Hrabůvce. Lidé si v doprovodu policistů mohli zajít do jednotlivých bytů pro nejnutnější věci. Statitk ale zatím neoznačil dům za bezpečný, takže do něj mohu pouze složky integrovaného záchranného systému.

Záběry hasičů, které vznikly těsně po středečním výbuchu v bytě v Ostravě-Hrabůvce, jsou děsivé. I když oheň zasáhl hlavně byt, ve kterém k výbuchu došlo, tlaková vlna napáchala škody po celém domě a narušila i jeho statiku. 

svědkové: "Nás vzbudilo něco jako kdyby padaly okapy, nějaká šleha." 

Hasiči sice spodní dvě patra zpevnili dřevěnými trámy, ale přesto statik omezil povolení ke vstupu pouze pro záchranáře a vyšetřovatele. Na chvíli mohli do svých bytů i jejich majitelé. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Odpoledne byl při ohledání místa umožněn vstup poškozeným lidem ze zasažených bytů, aby si odnesli věci pro ně důležité a to za přítomnosti policistů z bezpečnostních důvodů."

Kriminalisté byli na místě znovu hned od rána a znovu prohledávali trosky bytu. Všichni obyvatelé domu, se kterými jsme mluvili tvrdí, že v bytě byla varna drog.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Kriminalisté prověřují a pracují s několika verzemi výbuchu, kterými můžou být například technické závady, ale také výbuch neznámé chemické látky. Přesnou příčinu budeme moci s určitostí sdělit až po vyhodnocení všech expertíz."

V současné době probíhají také výslechy svědků a velmi důležitá bude i výpověď 37letého majitele bytu, který leží v nemocnici na jednotce intenzivní péče v těžkém stavu. Má popáleno 60 procent těla. Případ policie vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy