Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ukradenou pokladnu zaházel 22letý lupič pod sníh, při dopadení sliboval marně nápravu

  • Ostrava,

Na nenapravitelného 22letého mladíka, který má problémy se zákonem nakonec spadla klec. Už koncem roku 2020 ho kriminalisté obvinili z několika majetkových trestných činů. Tehdy sliboval nápravu, ale marně. Na svědomí má na dvě desítky vloupání do různých objektů. Při jednom z nich vynesl ven kradenou pokladnu, kterou následně zaházel pod sníh, natočila ho přitom ale kamera. U posledního vloupání ho dokonce chytili policisté přímo při činu. Teď může jít až na osm let za mříže.

VIDEO: POLICIE ČR
Stáhnout video

Mladý lupič řádil především v centru Ostravy a v lokalitě Přívoz. Průběh jeho vloupání byl vždy stejný, aby se dostal do objektů, použil vždy nějaké nářadí. Při posledním vloupání ho chytili přímo při činu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na tísňovou linku operační důstojník přijal oznámení o možném vloupání do obchodu s dětským zbožím. Svědkyně měla slyšet kovové zvuky, které přicházely z venku."

Zadržený mladík se pak rovnou přiznal, že se pokusil plátkem pilky na železo přeřezat kovovou mříž do obchodu. Kriminalisté ze 7. oddělení pak mohli pod tíhou důkazů, operativní činností a vyhodnocených kamerových záznamů, s jistotou říct, že mladík ve svém jednání pokračoval.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Recidivista se doznal k dalším vloupáním do objektů. Opakovaně měl vniknout do prodejny barev a laků. Zde důvodně obviněný muž v prvním případě měl odcizit pokladnu s finanční hotovostí 10.000,- Kč, mobilní telefon, digitální váhu, ale také malířské a natěračské potřeby."

Zřejmě měl plné ruce, proto se rozhodl pokladnu schovat. Vynesl ji ven mezi zaparkovaná auta a tam se ji snažil zaházet sněhem. Poté se vrátil do prodejny zpátky pro zbytek kradených věcí.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Při ohledání místa činu však policisté ukrytý lup našli a následně vrátili poškozenému. To se asi pachateli nelíbilo, proto se měl do dvou dnů do prodejny vrátit a opět odcizit pokladnou, ve které byly 3.000,- Kč."

Během výslechu se ukázalo, že mladý lupič má mít na svědomí i vloupání do mateřské školky, ve které měla uklízet jeho rodinná příbuzná. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Té měl odcizit klíče a následně bez poškození vniknout do vnitřních prostor a odnést si kávovar za více než 10.000,- Kč a čisticí prostředky."

Celkově tak způsobil škodu za více než 40 tisíc korun. Kradené věci prodával a za utržené peníze si kupoval jídlo a cigarety. Do výslechu uvedl, že svého jednání lituje a bude se snažit způsobenou škodu nahradit.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu krádež a z přečinů poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Také byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován."

Vzhledem k tomu, že se mladý muž vloupání dopustil v době nouzového stavu, tak mu nyní hrozí až osm let vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy