Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj, který vysekává díry do garáží se vrátil. V Ostravě ho opět zadrželi strážníci přímo při činu

  • Ostrava,

Po půl roce se vrátil na místo činu. Podobně jako v srpnu loňského roku si opět vysekal dnes již 34letý muž díru do garáže ve Slezské Ostravě a rozhodl se tam krást. V neděli 21. února hodinu před půlnocí místo kontrolovali strážníci, kteří si všimli, že zřejmě došlo k násilnému vniknutí do jedné z garáží. Pachatel byl v tu dobu ještě uvnitř, tak ho zadrželi přímo při činu.

VIDEO: MP Ostrava

V neděli 21. února kontrolovali strážníci hodinu před půlnocí garáže na ulici Komerční ve Slezské Ostrava. Najednou pojali podezření, že do jedné z garáží se mohl někdo vloupat.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Vloupání nasvědčoval malý otvor v atice střechy jedné z garáží. Způsob provedení vloupání se pak nápadně podobal případu, ke kterému již došlo na stejném místě koncem srpna loňského roku."

Čerstvé stopy ve sněhu, které vedly pouze jedním směrem k otvoru ve střeše, vedle kladivo a šramot z garáže jasně potvrzovaly, že pachatel je ještě na místě.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážníci proto přistoupili k zákonné výzvě k opuštění objektu. Na tuto výzvu muž uvnitř garáže zprvu nikterak nereagoval. Otvorem o velikosti 50 x 50 centimetrů se na střechu garáže vysoukal teprve až poté, co se na místo dostavil majitel garáže a garáž odemkl."

Že se jde o stejného, dnes již 34letého pachatele bylo jasné poté, co byl na místě ztotožněn přivolanou hlídkou Policie České republiky.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "V závěru měsíce srpna loňského roku, tehdy jako 33letý, použil na shodném místě k vloupání do objektu garáží obdobný způsob. V zadní stěně garáže si vysekal otvor o rozměru 50 x 30 centimetrů. Tímto otvorem se pak doslova vsoukal dovnitř garáže."

Aby se ve své oblíbené lokalitě dostal ke svému lupu, musel opakovaně vynaložit nejen fyzickou sílu pro vyhloubení otvorů, ale rovněž mrštnost a ohebnost jogína. Ani v jednom případě mu však tyto schopnosti nebyly nic platné. Vzhledem k okolnostem případu byla věc předána Policii České republiky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy