Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvacetiletá dívka po hádce v Ostravě smrtelně zranila nožem svého partnera, údajně ji týral

  • Ostrava,

Partnerská hádka mladého páru skončila o víkendu v Ostravě-Porubě smrtí. Teprve dvacetiletá dívka svého staršího přítele bodla nožem. Údajně ji měl dlouhodobě týrat. Policie případ vyšetřuje jako těžké ublížení na zdraví s následkem smrti. Dívka skončila ve vazbě a teď jí hrozí až 16 let vězení.

Byla to doslova láska až za hrob. Alespoň tak se mladý pár tvářil podle výstupů na sociálních sítích. Přesto byly podle sousedů z paneláku v Ostravě-Porubě hádky na denním pořádku.

soused: "Nastěhovali se tu snad někdy v půlce loňského roku a skoro pořád se hádali."
sousedka: "Tady je snad nikdo téměř nezná, ale po baráku se povídá, že ji ten kluk mlátil."

V sobotu večer se dvojice opět hádala, dvacetiletá Katrin pak zřejmě nezvládla situaci a podle důvěryhodných informací televize Polar zasadila svému sedmadvacetiletému partnerovi Tomášovi jedinou ránu nožem. Vzápětí v šoku okamžitě zavolala o pomoc na linku 155 a záchranářům řekla, co udělala. Ti okamžitě vyrazili do bytu společně s policisty, ale jejímu partnerovi už bohužel nebylo pomoci.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Hned od příjezdu na místo kriminalisté zjišťovali veškeré informace, které by mohly být v souvislosti s oznámením. Kolegové z kriminalistické techniky zajistili stopy, které budou vyhodnocovat a analyzovat. Podle prvotních indicií se zřejmě v bytě nejdřív odehrála partnerská hádka, která skončila smrtelným zraněním."

Dívka se ihned po činu zhroutila a pomoc jí musel poskytnout psychologický intervent. Následně ji zadržela policie a druhý den obvinila ze závažného trestného činu.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Vrchní komisař I. oddělení služby kriminální policie a vyšetřování odboru obecné kriminality zahájil trestní stíhání a obvinil ženu z Ostravska ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti."

Kriminalisté zároveň podali návrh na vzetí obviněné do vazby. Soudce ho akceptoval a dívka si tak ve vazbě počká na soud, který jí může poslat za mříže až na 16 let.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy