Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jen co vyšel z vězení, vykradl na 90 aut, škoda je přes 650 tisíc. Postrach ostravských řidičů už je ve vazbě

  • Ostrava,

Ostravští kriminalisté objasnili jednu z největších sérií vloupání do aut. 27letý muž z Ostravy vykradl během několika měsíců na 90 aut a napáchal škodu za více než 650 tisíc korun. Vykrádat auta začal navíc jen co vyšel z vězení. Při dopadení pak všeho litoval. Teď mu hrozí až osm let vězení.

V polovině listopadu loňského roku vyšel z vězení, kde seděl za krádeže. Náprava mu ale dlouho nevydržela a téměř okamžitě se pustil do svého řemesla. Už v prosinci vykradl několik aut v Ostravě- Svinově a Porubě. Vzápětí si rozšířil pole působnosti na na celou Ostravu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Byly dny, kdy policisté zadokumentovali i během jedné noci větší počet poškozených aut a škoda se postupně navyšovala. Když byla tma, měl si svítit baterkou."

Způsob provedení byl vždy stejný. Za použití nářadí rozbil skleněné výplně oken a z auta poté bral všechno, co tam našel. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Například alkohol, peněženku s doklady, finanční hotovost, mobilní telefon, ale také notebook či tablet. V několika případech měl jen prohledat auto a odejít s prázdnou."

Během jedné noci dokázal vykrást i deset aut za sebou. Na jeho vypátrání a zadržení se spolupodíleli policisté napříč celou Ostravou.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Zde opravdu mohla vyniknout především dobrá spolupráce kriminalistického týmu, která měla stejný a jediný cíl, zamezit vloupáním do vozidel a zadržet pachatele. Operativní činností, vyhodnocením zajištěných stop a kamerových záznamů se podařilo ztotožnit možného podezřelého, kterým byl 27letý muž. Mladík ve svém věku už má v rejstříku trestu už 10 záznamů.

Policie ho poté obvinila ze spáchání zločinu krádež a z přečinu poškození cizí věci. Byl podán návrh na jeho vzetí do vazby, který soudce akceptoval. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Obviněný muž se ke svému jednání z větší části doznal. Do výslechu měl uvést, že svého jednání lituje a neví, co ho to mělo napadnout, těmito slovy byl výslech ukončen."

Celkově napáchal škodu za více než 650 tisíc korun. Teď mu hrozí až osm let vězení.


Slezské divadlo za výlohou

Slezské divadlo se připojilo k výzvě Oživené výlohy pražského souboru Cirk La Putyka a za sklem uzavřeného nákupního centra Slezanka v centr...

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků