Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jen co vyšel z vězení, vykradl na 90 aut, škoda je přes 650 tisíc. Postrach ostravských řidičů už je ve vazbě

  • Ostrava,

Ostravští kriminalisté objasnili jednu z největších sérií vloupání do aut. 27letý muž z Ostravy vykradl během několika měsíců na 90 aut a napáchal škodu za více než 650 tisíc korun. Vykrádat auta začal navíc jen co vyšel z vězení. Při dopadení pak všeho litoval. Teď mu hrozí až osm let vězení.

V polovině listopadu loňského roku vyšel z vězení, kde seděl za krádeže. Náprava mu ale dlouho nevydržela a téměř okamžitě se pustil do svého řemesla. Už v prosinci vykradl několik aut v Ostravě- Svinově a Porubě. Vzápětí si rozšířil pole působnosti na na celou Ostravu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Byly dny, kdy policisté zadokumentovali i během jedné noci větší počet poškozených aut a škoda se postupně navyšovala. Když byla tma, měl si svítit baterkou."

Způsob provedení byl vždy stejný. Za použití nářadí rozbil skleněné výplně oken a z auta poté bral všechno, co tam našel. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Například alkohol, peněženku s doklady, finanční hotovost, mobilní telefon, ale také notebook či tablet. V několika případech měl jen prohledat auto a odejít s prázdnou."

Během jedné noci dokázal vykrást i deset aut za sebou. Na jeho vypátrání a zadržení se spolupodíleli policisté napříč celou Ostravou.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Zde opravdu mohla vyniknout především dobrá spolupráce kriminalistického týmu, která měla stejný a jediný cíl, zamezit vloupáním do vozidel a zadržet pachatele. Operativní činností, vyhodnocením zajištěných stop a kamerových záznamů se podařilo ztotožnit možného podezřelého, kterým byl 27letý muž. Mladík ve svém věku už má v rejstříku trestu už 10 záznamů.

Policie ho poté obvinila ze spáchání zločinu krádež a z přečinu poškození cizí věci. Byl podán návrh na jeho vzetí do vazby, který soudce akceptoval. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Obviněný muž se ke svému jednání z větší části doznal. Do výslechu měl uvést, že svého jednání lituje a neví, co ho to mělo napadnout, těmito slovy byl výslech ukončen."

Celkově napáchal škodu za více než 650 tisíc korun. Teď mu hrozí až osm let vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy