Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič projel na červenou a na přechodu v Ostravě smetl dva chodce, další řidička srazila chodkyni a ujela

  • Ostrava,

Dva vážné střety aut s chodci vyšetřují ostravští policisté. Ve středu odpoledne nezastavil v Ostravě-Přívoze řidič na červenou před přechodem pro chodce a vzápětí smetl mladou dívku a staršího muže. Oba skončili s vážným zraněním v nemocnici. Další řidička pak ve čtvrtek ráno při odbočování vlevo na zelenou šipku srazila chodkyni na přechodu v Ostravě-Zábřehu . Vzápětí dokonce ujela. Policisté ji dopadli za šest hodin.

K první vážné nehodě vyjeli záchranáři a policisté ve středu patnáct minut před třetí hodinou do Ostravy-Přívozu. Řidič tam smetl přímo na přechodu pro chodce mladou dívku a staršího muže.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Řidič osobního vozidla nerespektoval červené světlo svítící pro jeho směr na signalizačním zařízení a narazil do chodců. Muž a dívka v tu chvíli přecházeli komunikaci po přechodu pro chodce, což jim také umožňovalo zelené světlo signalizace pro chodce."

Na místo události ihned vyjely dva týmy rychlé zdravotnické pomoci a lékařská posádka rendez-vous.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Patnáctiletá dívka byla po kolizi s vozidlem dle svědků krátce v bezvědomí, její stav byl v okamžiku příjezdu ZZS vážný. Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil poranění hlavy. Čtyřiašedesátiletý muž utrpěl poranění hlavy, horní a dolní končetiny, byl při vědomí a se záchranáři komunikoval." 

Oba pacienty pak sanitky přepravily na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "S řidičem policisté zahájili trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti."

Další vážná nehoda se odehrála ve čtvrtek ráno v Ostravě-Zábřehu.  Žena za volantem srazila na přechodu chodkyni, která šla na zelenou.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Řidička osobního vozidla odbočovala vlevo, což jí umožňovala zelená šipka světelné signalizace. Ovšem zcela přehlédla chodkyni, které v tu chvíli komunikaci také „na zelenou“ přecházela po přechodu pro chodce."

Vzápětí následovalo nepochopitelné jednání. Řidička, místo aby zastavila a zraněné ženě pomohla, tak od nehody ujela. Zraněná chodkyně byla převezena sanitkou do nemocnice a policisté rozjeli po řidičce intenzivní pátrání. Našli ji za necelých šest hodin.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Kromě podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí řidičce také trestní stíhání za neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy