Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští strážníci pomohli zachránit život 13leté dívce, chtěla spáchat sebevraždu

  • Ostrava,

Ostravští strážníci pomohli zachránit život třináctileté dívce, která se v neděli v podvečerních hodinách v Ostravě-Zábřehu pokusila o sebevraždu. Strážníci se o jejím záměru dozvěděli od kamaráda dívky, který operátorovi sdělil její polohu.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Během chvíle se tak díky přesné poloze uvedené chlapcem podařilo hlídce dostat se na místo, kde se mladičká dívka nacházela. Na místě ji strážníci spatřili ve schoulené poloze, opřenou o zeď výměníku. Bližším pohledem na dívku bylo zjevné, že tato má na levém zápěstí řezné poranění a nedaleko od ní na zemi ležel nůž. Rovněž bylo zřejmé, že mladá dívka je velmi rozrušená."

Dívka se strážníky nejprve nechtěla komunikovat. Až za chvíli se s ní strážnice domluvila a dívka si nechala ošetřit krvácející ruku. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Do doby příjezdu zdravotníků pak strážnice uklidňovala dívenku a poskytla ji tepelný komfort. Po příjezdu zdravotníků na místo byla zdravotnickým personálem strážnice požádána o součinnost. Díky důvěry, kterou si strážnice u dívky za malou chvíli vybudovala, zdravotníci požádali o asistenci při převozu dívenky v sanitce. S dívkou pak strážnice setrvala po celou dobu až do doby jejího předání lékaři. Vzhledem k okolnostem případu se celou věc převzala Policie České republiky."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy