Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Legendární Spolek projde rekonstrukcí. Ostrava ho prodává soukromému majiteli

  • Ostrava,

Legendární restaurace Spolek v Ostravě projde celkovou rekonstrukcí. Ostrava totiž chátrající objekt prodává soukromému majiteli a ten s ním má velké plány. Samozřejmostí by mělo být skvěle ošetřené tankové pivo a česká kuchyně. Spolek by se ale měl stát i kulturním centrem.

Známou ostravskou restauraci Spolek čeká velká modernizace. Magistrát města ji prodává i s pozemkem společnosti Labadia max, která ji zrekonstruuje. Součástí prodeje je také sousední pozemek se zahrádkou, kterou bude mít nový majitel pronajatu na 25 let. Povinnost rekonstrukce je zakotvena v kupní smlouvě. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: „Naším cílem bylo zachovat vyhledávanou restauraci a zároveň zajistit vysoce potřebnou rekonstrukci historického domu. V minulosti jsme investovali jen do nezbytné údržby, to však již nestačí, objekt potřebuje zásadnější obnovu. Nemyslíme si ale, že by město mělo vlastnit, neřku-li samo provozovat restaurace, proto jsme vyhlásili záměr prodeje. Věřím, že ve společnosti Labadia max a v osobě jejího majitele, pana Lukáše Chlebovského, jsme našli kvalifikovaného investora."

Ostrava také kupujícího zavázala k tomu, že restauraci i zahrádku zachová. Kupní cena byla stanovena na 9,5 milionu korun. Nový majitel má se Spolkem velké plány a chce plně využít výborné polohy v centru města i bohaté historie restaurace.

Lukáš Chlebovský König, majitel společnosti Labadia max: "Jakmile budova projde celkovou nákladnou rekonstrukcí, včetně přístavby nových prostor, budeme připraveni na restart restauračního provozu s konceptem vařit poctivou, tradiční českou kuchyni z čerstvých a lokálních surovin, s pečlivě ošetřeným tankovým pivem čepovaným nejkratší cestou z tanku do skla. Obnovu „spolků“ vnímáme také jako možnost nabídnout prostor v centru Ostravy k pořádání různých akcí, od lidových zabíjačkových hodů až po konání nezávislých divadelních představení.“

Cena rekonstrukce vyjde na desítky milionů korun. Hotova musí být do dvou let od vydání stavebního povolení, o které musí nový majitel požádat do 18 měsíců od převzetí nemovitosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy