Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Agresivní muž donutil krást mladý pár bezdomovců. Tvrdil, že mu dluží peníze, vydíral je a oloupil

  • Ostrava,

Ostravští kriminalisté objasnili případ vydírání a loupeže, který má na svědomí agresivní muž (r. 1992). V jednom z ostravských nákupních center si vyhlédl mladý pár bezdomovců, které přinutil, aby pro něj kradli. Druhý den je vydíral a oloupil.

video: PČR

Dva bezdomovci (r. 2001) se stali obětí vydírání a následné loupeže. Podezřelý si je vyhlédl v jednom z nákupních center v Ostravě. Po chvíli sledování pár oslovil s tím, že muž mu dluží peníze. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Pár však muže neznal, proto se od něj odvrátil a z místa chtěl odejít. To se muži nelíbilo, proto je měl pod pohrůžkou násilí donutit, aby pro něho odcizili značkovou drogerii. Dále jim měl říct, ať se nesnaží utéct, že je bude z dálky sledovat. Ze strachu se tedy mladý pár vydal do prodejny v obchodním centru, kde odcizil značkové toaletní vody, které ukryl do svého batohu. V tom jim však zabránila ochranka a za pokladní zónou jej zadržela. Na místo se následně dostavili strážníci městské policie, danou věc zadokumentovali jako přestupkové jednání a věc oznámili správnímu orgánu." 

Mladý pár se s agresivním mužem opět setkal velmi brzy. Hned druhý den večer na něj narazili u tramvajové zastávky v centru města. Video, které policie zveřejnila, ukazuje situaci, kdy obviněný muž mladý pár pronásleduje.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Podezřelý muž přišel k mladíkovi a měl mu říct „včera jste mě naštvali a za to ti vyrazím čtyři zuby.“ Situace vygradovala v loupežné přepadení, kde pachatel požadoval pod pohrůžkou násilí vydání všech věcí, které mají u sebe. Ze strachu muž vydal elektronickou cigaretu a toaletní vodu od přítelkyně. Poté podezřelý muž odešel. Tentokrát se mladý pár rozhodl vše oznámit na policejní oddělení." 

Kriminalistům ztotožnění pachatele netrvalo dlouho. Podezřelý teď čelí trestnímu stíhání kvůli vydírání a loupeži. Podle policejní mluvčí obviněný muž u výslechu uvedl, že po mladém páru „nechtěl nic odcizit a dokonce jim v tom měl i bránit, ať to nedělají“. Muž na návrh komisaře skončil ve vazbě, hrozí mu trest od dvou do deseti let.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy