Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská policie čistí ulice. Další dva lupiči skončili za mřížemi

  • Ostrava,

V ulicích Ostravy je zase o trochu bezpečněji. Za mřížemi skončili v posledních dnech hned dva lupiči. Jeden přepadl mladistvého chlapce a další si za své oběti vybral bezdomovce.

V polovině února se stala v centru Ostravy v jednom dni dvě loupežná přepadení a obě už jsou objasněna. Obětmi prvního byl mladý pár bezdomovců. Vyhlédl si je lupič a nejprve je nutil krást. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ze strachu se tedy mladý pár vydal do prodejny v obchodním centru, kde odcizil značkové toaletní vody, které ukryl do svého batohu. V tom jim však zabránila ochranka a za pokladní zónou jej zadržela."

Na druhý den si bezdomovecký pár lupič našel v centru města znovu a obral je o všechny osobní věci. Tentokrát už oloupení vše ohlásili policii. Ve druhém případě se loupež stala přímo na záchodech nákupního centra Nová Karolina. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "S nožem v ruce mu měl říct „dej mi bundu a všechny věci co máš u sebe.“ Mladík z obavy o svůj život muži dal zimní bundu, sluchátka, mobilní telefon, ale také menší finanční hotovost vše v hodnotě zhruba 9.000,- Kč."

Ani jeden z lupičů se z lupu neradoval dlouho. Policisté je oba krátce po zločinu zadrželi a nyní jim hrozí 10 let vězení. Oba také skončili ve vazbě. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy