Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pes majiteli utíkal, tak mu svázal nohy. Strážníci týrané zvíře odvezli do útulku

  • Ostrava,

"Nechtěl jsem psa přivazovat na řetěz a tak jsem mu svázal nohy k sobě." Tuto neuvěřitelnou výmluvu si vyslechli ostravští strážníci od majitele křížence, který pokulhával po Muglinově. Případem se nyní zabývá policie a týrané zvíře se zotavuje v psím útulku.

Strážníci městské policie byli přivoláni do Ostravy - Muglinova, kde se podle oznamovatele potuluje pes, který má svázané přední tlapy. To se po chvíli hledání potvrdilo. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážníci propátráním lokality po krátké chvíli narazili na černého psa, křížence střední velikosti. Pes po komunikaci spíše poskakoval, než běhal a byl značně bázlivý. Bližším pohledem strážníci zjistili, že pejsek má na obou předních tlapkách stahovací pásky, které jsou k sobě připevněny lankem v délce asi 25 cm."

Pes strážníky dovedl až k domu svého majitele. Ten jim vysvětlil, že pes pořád utíkal a on ho nechtěl přivazovat na řetěz. Proto mu svázal nohy kovovou páskou. Strážníci přivolali státní policii, která případ zadokumentovala jako přestupek. Jenže za pár dní pobíhal po ulici pes znovu, tlapy měl znovu stažené páskou a nohy měl odřené do krve. Tentokrát už byl  odchycen, převezen do útulku a případ převzala kriminálka. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté převzali od strážníků městské policie poznatek, že má docházet k týrání zvířete." 

Pes byl v útulku v Třebovicích ošetřen a nyní už se zotavuje.

Martina Přikrylová, vedoucí útulku pro psy Ostrava: "Poté, co byl drát z nohou odstraněn, došlo na veterinární ošetření a nyní se pejsek rychle zotavuje a vypadá to, že bude brzy v pořádku." 

Zákon na týrání zvířat byl v minulém roce novelizován a tresty byly zpřísněny. Maximální trestní sazba pro člověka, který týrá zvíře je nyní 6 let vězení. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy