Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Násilník chtěl vyhodit do povětří dům v Ostravě. Policisté mu v tom zabránili

  • Ostrava,

Pohotoví policisté zabránili v Ostravě explozi domu. Hlídka byla nejprve vyslána kvůli napadení dvou žen, ale když dojeli na místo zjistili, že se násilník zamkl v bytě a pustil plyn. Po rychlé evakuaci dalších obyvatel domu, policisté vyrazili dveře a muže zneškodnili.

Bylo krátce po 21 hodině, když na tísňové lince policie přijal operační důstojník telefonát vystrašené ženy, že na ulici v Michálkovicích nějaký muž mlátí matku s dcerou. 

telefonát na tísňovou linku: "Chtěla bych nahlásit, že tady nějaký muž bije dvě ženy, dceru a matku a ti lidi tam úplně řvou."

Policisté okamžitě spěchali na místo. Na ulici u činžovního domu ležela zraněná 38letá žena  a její 18letá dcera jim vysvětlila, že že je zmlátil matčin přítel a že utekl do podkrovního bytu domu. To už na policisty začal muž řvát z okna.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Muž začal na policisty vulgárně pokřikovat a vyhrožovat sebepoškozením a zabitím ostatních."

Dokonce z okna hodil kuchyňský nůž, ale nikoho netrefil. Policisté si pro muže šli do domu a už na chodbě ucítili plyn. Na výzvy nereagoval a tak vyrazili dveře. Muž stál u sporáku, ze kterého uřezal hadici pro přívod plynu. Tu před nimi zapálil přesto, že unikající plyn mohl okamžitě explodovat. Policisté muže zadrželi, plyn zastavili a evakuovali 10 dalších osob z domu. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 2. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství Ostrava zahájil trestní stíhání a obvinil muže pro podezření ze spáchání zločinu obecného ohrožení."

Soudce 36letého muže vzal do vazby. V případě prokázání viny mu hrozí až 8 let vězení. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy