Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští toxíci likvidují varny drog jako na běžícím pásu. Za dva měsíce už dovařilo 5 laboratoří

  • Ostrava,

Drogové podsvětí v Ostravě dostává jednu tvrdou ránu za druh ou. Specialisté z toxi týmu už od začátku roku zlikvidovali 5 varen pervitinu a za mřížemi v této souvislosti skončilo 23 lidí. Všechny drogové gangy byly dobře organizované a varny neustále stěhovaly.

Přímo při výrobě pervitinu zadrželi v únoru členové ostravského toxi týmu gang 6 osob. 51letý šéf jednu ženu a čtyři  muže řídil. Role měli všichni přesně dané. Varny několikrát stěhovali po různých pronajatých bytech v celém městě.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Každý z organizované skupiny měl svou roli při výrobě či prodeji drog. Následný prodej šel za mužem ve věku 51, který trestnou činnost organizoval a řídil. Ze sousedního státu si měli opatřit farmaceutické přípravky, které následně použili k výrobě pervitinu. Od října 2020 do zadržení bylo prokázáno, že důvodně obvinění měli vyrobit minimálně 900g pervitinu."

Podobných případů už policisté řešili v prvních dvou měsících tohoto roku 5. 23 Osob je stíháno a ve vazbě zůstává 9 podezřelých. Při domovních prohlídkách bylo zajištěno mnoho věcí, které jsou k výrobě pervitinu potřeba. laboratorní sklo, chemikálie a také například 6 tisíc tablet léku, ze kterého se droga vaří. Tablety se dovážejí z Polska.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Pachatelé byli ve všech případech obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který jim hrozí až 10 let vězení."

Jeden z gangů prodával pervitin v sociálně vyloučených lokalitách Ostravy Přívozu a Hrušova. Díky dobré spolupráci s vězeňskou službou se podařilo zadokumentovat také distribuci drog do věznice Heřmanice. v Loňském roce bylo v Ostravě odhaleno 15 varen. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy