Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dezorientovaná seniorka vyrazila v pyžamu za kamarádkou, pomohli jí ostravští strážníci

  • Ostrava,

Ostravští strážníci pomohli 87leté seniorce, kterou našli dezorientovanou na jedné z ulic v Porubě. Na sobě měla jen pyžamo a župan a vydala se na cestu za kamarádkou, jenže si vůbec nepamatovala, kde přesně bydlí, ani kdy se narodila. Strážníci měli tak trochu i štěstí a nakonec dovedli nebohou ženu ve zdraví zpátky domů.

Dezorientovaná a stroze oblečená 87letá seniorka vyrazila na vycházku v pondělí dopoledne. O jejím pohybu dostali strážníci informaci po 10. hodině prostřednictvím linky 156.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Na místo byla ihned vyslána nejblíže situovaná hlídka. K té se přihlásila oznamovatelka společně s dezorientovanou seniorkou. Oznamovatelka strážníkům uvedla, že seniorku nalezla poblíž kadeřnictví na jedné z ulic v Ostravě-Porubě. Vzhledem k situaci tak ihned volala na linku 156."

Jak se ukázalo, tak 87letá seniorka na sobě měla jen župan a pyžamo, ve kterém byl svazek klíčů. Naštěstí nebyla podchlazená ani nijak zraněná.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Seniorka uvedla strážníkům pouze své jméno. Kdy se narodila a kde přesně bydlí, to již nebyla strážníkům schopna přesně sdělit."

Hlídku strážníků tak čekal nelehký úkol, a to sice vypátrat, odkud se seniorka vydala na svůj „výlet“ za kamarádkou.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Ke zjištění místa bydliště seniorky a jejímu rychlému návratu domů přispěla i trocha pomyslného štěstí, a to v podobě mladé ženy. Ta uvedla strážníkům, že seniorku dobře zná. Hlídku nasměřovala do nedalekého místa bydliště seniorky a strážníkům sdělila rovněž patro i číslo bytu, ve kterém seniorka bydlí."

Díky oznamovatelce a ženě, která seniorku znala, tak měl „výlet“ seniorky šťastný konec. Seniorka byla v místě bydliště předána strážníky členu rodiny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy