Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava rozdělí pro sportovce 130 milionů korun. Většina žadatelů o dotace byla úspěšná

  • Ostrava,

Ostrava je městem sportu a to je velký závazek i pro vedení města. Přestože letos očekávají radní pokles daňovým příjmů, na sportu šetřit nebudou. Na dotacích pro registrované i neregistrované sportovce bude rozděleno téměř 130 milionů korun.

V Ostravě působí 128 klubů a tělovýchovných jednot, ve kterých sportuje 31 363 lidí. Letos jim město poskytne na dotacích pro registrované a neregistrované bezmála 130 milionů korun. Úspěšná byla většina žadatelů, která splnila formální kritéria dotačního programu.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: „Přestože je dnes sport v lockdownu, kluby a spolky dostaly naši podporu, aby měly jistotu, že po návratu k běžnému životu budou mít z čeho pokrýt základní výdaje. Naším hlavním cílem je, aby děti měly kde a s kým sportovat."

V oblasti podpory tělovýchovy a sportu přišlo 180 žádostí. Město na pravidelnou činnost, na aktivity sportovních center i hendikepovaných sportovců rozdělilo mezi 170 žadatelů celkem 35 milionu korun, což je srovnatelná výše s rokem 2020.

Katrin Žabenská, taneční studio K+K Labyrint Ostrava: „Dotace použijeme částečně k pokrytí nájmu a s tím spojených služeb. Její poskytnutí nám velmi pomůže, protože bez ní bychom opravdu neměli tyto fixní náklady z čeho uhradit."

U vrcholového sportu, včetně přípravy mládeže, město vyhoví 22 žádostem z 23. Žadatelé obdrží celkem 85 milionu korun.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "U vrcholového sportu a sportovních organizací jsme bohužel museli snížit dotace o 10 procent, vzhledem k současné situaci a výpadku příjmů."

Kvůli epidemii ale město zároveň odložilo rozhodnutí o poskytnutí dotací na sportovní akce a rozvoj infrastruktury v roce 2021.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy