Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novým ředitelem ostravské ZOO bude Jiří Novák. Doposud vedl zoologické oddělení

  • Ostrava,

Ostravskou zoologickou zahradu povede Jiří Novák, který nahradí zesnulého ředitele Petra Čolase. Doposud vedl zoologické oddělení a podle výběrové komise dokáže nejlépe navázat na skvělou práci svého předchůdce.

Více než půl roku hledalo vedení města nového ředitele pro ostravskou zoologickou zahradu. Do druhého kola výběrového řízení postoupili 4 uchazeči. Z těch pak devítičlenná komise vybrala jednomyslně vedoucího zoologického oddělení Jiřího Nováka. Ten už v zahradě pracuje 23 let. 

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora: „Jsem přesvědčena o tom, že se nám podařilo najít odborníka, který naváže na skvělou práci předchozího pana ředitele Petra Čolase, a dále bude zvyšovat renomé ostravské zoo. Vybraný uchazeč vzešel z výběrového řízení s jednomyslným rozhodnutím poroty. Nový ředitel zaujal komisi vizí jejího dalšího rozvoje nejen na poli ochranářském a botanickém, ale také v oblasti lidských zdrojů a návrhu opatření v souvislosti se současným nouzovým stavem.“

Zesnulý Petr Čolas vedl ZOO 16 let, ale pracoval v ní už od roku 1990. Patřil k nejuznávanějším světovým odborníkům, který zapojil ostravskou zoo do celosvětových programů záchranného chovu zvířat. Na jeho práci by měl nový ředitel navázat.

Jiří Novák, nový ředitel ZOO Ostrava: "Nechystám žádnou revoluci, já jsem prostě evolucionista, takže chci především navázat na všechny ty věci a určitě zase poposunout tu zoo více kupředu v kurzu, nastaveném panem Čolasem." 

Jiří Novák pracoval nejdříve jako ošetřovatel cizokrajných zvířat, následně jako zoolog, který zodpovídal za šelmy, malé savce, ptáky, plazy a další zvířata. V roce 2008 se stal vedoucím zoologického oddělení. ZOO nyní vede pověřený zástupce. Jiří Novák nastoupí na místo ředitele od prvního dubna. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy