Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

13letý zloděj se protáhl do domu sklepním oknem. Ukradl pouze vodoměr

  • Ostrava,

Ostravským strážníkům se opět podařilo chytit přímo při činu zloděje, který se pro lup proboural přes okno do sklepa. Má teprve 13 let a ukázalo se, že jde o starého známého. I přes svůj nízký věk už toho má za sebou tolik, že je ve výchovném ústavu. Dokonce i loupeže.

V Ostravě roste mezi zloději popularita probourávání zdí. Nejčastěji jde vloupání o garáží, ale v posledním případě se zloděj přes zazděné okno proboural do sklepa patrového činžáku v Mariánských Horách. Měl ale smůlu. Nedaleko zrovna hlídkovali strážníci.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídka narazila na mladého muže, který se soukal z neobydleného domu ven na ulici, a to sice otvorem o rozměru 80 x 30 cm. Otvor byl vysekán v místě původně zazděného okna těsně nad zemí. Jakmile onen mladý muž spatřil blížící se strážníky, s vodoměrem v ruce se snažil svižným krokem z místa odejít pryč. Zastavil se až na základě zákonné výzvy strážníků."

Strážníci zjistili, že má teprve 13 a je na útěku z výchovného ústavu. Nedaleko domu zadrželi ještě 30letého muže. Měl u sebe kladivo a byl zaprášený od suti. Zřejmě měli úkoly rozdělené. Starší muž vyboural díru a školák se protáhl dovnitř. Oba byli předáni státní policii.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař proti jednomu z pachatelů zahájil trestní stíhání a obvinil ho z přečinu krádež. Druhá osoba je nezletilá a proto k ní nebudeme zveřejňovat žádné informace." 

Podle sousedů je 13letý chlapec Fernando bratrem Petra, který si říká Bengoro a o jehož trestné činnosti jsme jsme vás informovali loni. Utíkal z výchovného ústavu a na svých toulkách přepadával lidi, aby získal peníze na drogy. Ten nakonec skončil v Polance, kde je přísně střežené zařízení pro mladé delikventy.  

Podle našich informací Fernando utíká ze stejného ústavu v Těrlicku, jako předtím jeho bratr. Byl do něj umístěn už v 8 letech, kdy začal krást a dokonce má na svědomí i několik loupeží. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy