Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival Colours of Ostrava letos opět nebude, přesouvá se na rok 2022

  • Ostrava,

Přetrvávající pandemie koronaviru a zásadní nejistota. Důvody, které vedly opět k přesunutí mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava na rok 2022. Zakoupené vstupenky samozřejmě stále zůstávají v platnosti.

19. ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava dostal opět nový termín. Přesune se na 13. až 16. července 2020. Ve stejný termín proběhne i další ročník mezinárodního fóra Meltingpot, které se koná po boku festivalu v jeho industriálním areálu Dolních Vítkovic v Ostravě.

Zlata Holušová, ředitelka festivalu: "Věřili jsme celý rok. Společně s dalšími pořadateli u nás či v Evropě jsme pracovali na opatřeních, která by pořádání velkých kulturních akcí v létě umožnila. Protože se ale tak rozsáhlý festival jako ten náš nedá v nejvyšší kvalitě připravit za pár měsíců, dostali jsme se v tuto chvíli do nejzazšího momentu a musíme se rozhodnout. Bohužel současná situace s pandemií koronaviru a neexistující výhled na letní měsíce ohledně budoucích opatření nám nedává jinou možnost než festival opět přesunout."

Stejně jako při přesunu loni začíná ihned festivalový tým pracovat na programu na rok 2022.

Zlata Holušová, ředitelka festivalu: "Budeme se snažit přesunout hlavní headlinery i většinu zahraničních kapel. Jsme velmi zavázáni všem fanouškům, kteří si na tento program zakoupili vstupenky a ponechali si je. Nechceme zklamat jejich důvěru,” říká Zlata Holušová. „Navíc i po roce je tento program dle našeho názoru prostě skvělý - plný zajímavých jmen, která nabídnou nezapomenutelné koncerty. A byla by obrovská škoda, kdybychom o ta vystoupení přišli. Samozřejmě výsledná podoba line-upu bude záviset na konkrétních plánech umělců na příští rok. Brzy přineseme, jak věřím, příznivé zprávy."

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti i na rok 2022.

Zlata Holušová, ředitelka festivalu: "Je nám jasné, že jde o další rok bez festivalu. První rok jsme mohli překonat pouze díky podpoře vás, fanoušků, a našich partnerů z veřejné i soukromé sféry. V tuto chvíli přicházíme podruhé s velkou prosbou: podpořte nás tím, že si vstupenku na loňský či letošní rok necháte i na rok příští. Věříme, že naše vstupenka u vás doma na nástěnce či v počítači zůstane jedním ze světel na konci tunelu, na které se můžete těšit. Že společný zážitek z živé hudby a kultury nejen na našem festivalu se stane tím, co nás po tomto temném období spojí. Děkujeme."

Podobně jako loni ale bude možnost z existenčních či jiných vážných důvodů požádat od 7. dubna do 30. června 2021 o vrácení vstupenky.

Přesun má opět vážný ekonomický dopad

Opětovný přesun festivalu bude mít již podruhé kromě fanoušků či zúčastněných umělců obrovský ekonomický dopad - dotkne se negativně více než 6 000 pracujících během festivalu, více než 450 dodavatelů z Ostravska a celé České republiky a například téměř 250 stánkařů.

Zlata Holušová, ředitelka festivalu: "Je nám jasné, že je to již dlouhá doba, co jsme se viděli naživo. Doufáme ale, že vydržíte ještě jeden rok. Věříme, že o to intenzivnější a lepší zážitek to pro vás i nás bude. A děkujeme za veškerou podporu a přízeň. Buďte zdraví. Živá hudba a kultura musí přežít!."

Colours of Ostrava se i přes tento přesun neodmlčí, zůstanou v kontaktu s fanoušky na sociálních sítích.

Jiří Sedlák, mluvčí festivalu: "V rámci Colours TV je v jednání odvysílání některých koncertů z předchozích ročníků i uvádění debat a podcastů připravované fórem Meltingpot. Zda proběhne v létě menší akce podobně jako loni NeFestival Colours of Ostrava, se stane předmětem dalších úvah festivalového týmu. Samozřejmě vše bude také záviset na tom, jaká opatření budou v létě platit a jaký typ akce bude možné uspořádat."

19. ročník festivalu Colours of Ostrava měl po přesunu z loňského roku proběhnout letos od 14. do 17. července. K hlavním hvězdám patřili opět The Killers (USA), Twenty One Pilots (USA), Martin Garrix (Holandsko), The Lumineers (USA), LP (USA), Youssou N´Dour (Senegal), Princess Nokia (USA) a řada dalších. Celkově by v areálu Dolních Vítkovice mělo proběhnout přes 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách - včetně mezinárodního fóra Meltingpot, divadel, workshopů, filmu či výtvarných instalací.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy