Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava podporuje bilingvní výuku už od mateřských škol. Letos jsou zápisy online

  • Ostrava,

Vzdělání a znalost cizích jazyků je velmi důležitá pro budoucí uplatnění každého žáka a proto ostravský magistrát podporuje bilingvní výuku, tedy výuku v cizím jazyce, už od mateřských škol. Na tuto metodu vzdělávání lze získat i dotace. Letošní zápisy jsou i u školek pouze online.

Mateřské školy v Ostravě musejí, stejně jako základní školy, letošní zápis do prvních ročníků udělat pouze online formou. Magistrát to využil v centrálním obvodu k testu pilotního projektu, který by měl zápis do příštích let zjednodušit. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Výhodou tohoto online registrování je, že se ředitelům snižuje administrace." 

Velký zájem je v Ostravě o školky s cizojazyčnou výukou. Jazykové školy mají proto často i své mateřinky, kde děti začínají s jazyky už velmi brzy a ve vzdělávání pak pokračují na základní škole. Tyto školy mohou i letos požádat magistrát o dotaci na vzdělávání. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Podporujeme na školách rodilé mluvčí, přípravu na mezinárodní zkoušky a certifikáty, podporujeme výuku v cizím jazyce a to i odborných předmětů."

Jednou z nejznámějších škol s bilingvní výukou je i Monty School v Porubě, která vzdělává v cizím jazyce nejmenší děti, školáky, ale i studenty na své střední škole. 

Petr Vidlák, majitel Monty School: "Díky tomu a projektu a prostředkům, které získáváme pravidelně od města, mohou děti skládat cambridgské zkoušky, dokonce naši žáci v 9. třídě skládají zkoušky na úrovni B2."

Žádosti se podávají pouze elektronicky a školy je musejí zaslat do 20. dubna. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy