Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvě vykradené hasičské zbrojnice v Ostravě, policisté zatím neví, jestli jde o stejnou bandu

  • Ostrava,

Na Ostravsku asi řádí gang, který se specializuje na vykrádání hasičských zbrojnic. Během pár dní vnikli neznámí muži hned do dvou stanic a značně tak ztížili dobrovolným hasičům ve Vřesině a Heřmanicích schopnost zásahu v případě nějakého ohrožení.

Zloději nejprve paralyzovali dobrovolné hasiče z Vřesiny, do jejichž zbrojnice se vloupali přes okno a kradli na co přišli. Objekt sdílí i obecní policie a tak se zloději pokoušeli dostat i do trezoru, kde mají zbraně. To se jim naštěstí nepodařilo. Ukradli ale také vysílačky, takže hasiči nemohou do větších akcí, protože nebudou ve spojení s velením. 

Stanislav Drastich, velitel JSDH Vřesina: "Jednotka je akce schopna jen velmi omezeně. Zasahovat můžeme pouze u technických záležitostí, ale třeba u požárů a nebo tam, kde je důležitá komunikace,  nejsme schopni zasahovat." 

Hasiči nyní doufají, že jim co nejdříve pomůže obec, aby zase mohli naplno pomáhat všude, kde bude potřeba. 

starosta Vřesiny: "Samozřejmě hasiče postavíme zpátky na nohy, protože oni bez té své techniky nemohou fungovat."

Uplynulo 5 dní a policii volali hasiči z Heřmanic. I oni přišli o drahou techniku. 

Michal Gavlas, velitel JSDH Ostrava - Heřmanice: "Ukradli dvě motorové pily, rozbrusovací pilu, notebook a také kufřík s nářadím, který byl součástí zásahového auta."

V prvním případě je škoda odhadována na 300 tisíc korun a ve druhém 35 tisíc.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté zjišťují také možnou souvislost mezi oběma případy." 

V pátrání by také pomohlo, pokud by kdokoliv ohlásil, že se setkal s podezřele levně prodávaným zbožím, jako jsou vysílačky, motorové pily nebo notebooky. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy