Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na zastávce MHD v Ostravě někdo zapomněl pohřební urnu i s popelem

  • Ostrava,

Ostravští strážníci si připsali velmi netradiční nález. Na zastávce MHD v Mariánských Horách někdo zřejmě zapomněl pohřební urnu i s popelem.

Zapomenuté batohy, deštníky, jízdní kola a další věci. To je celkem běžná rutina ze ztrát a nálezů, které evidují ostravští strážníci. S poněkud netradičním nálezem se však setkali tento pátek v časných ranních hodinách, kdy na jedné ze zastávek MHD nalezli pohřební urnu.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "O této urně se strážníci dozvěděli od oznamovatelky, která operátorovi linky 156 sdělila, že v Ostravě-Mariánských Horách na jedné ze zastávek MHD uviděla vedle lavičky předmět podobající se urně."

Hlídka po příjezdu na místo skutečně nalezla uzavřenou plastovou pohřební urnu s obsahem sypkého materiálu.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Byla umístěna v igelitové tašce hned vedle lavičky. Na samotné urně bylo uvedeno evidenční číslo. Nález urny byl strážníky zadokumentován a bude odevzdán příslušnému úřadu."

S nálezem urny se ale ostravští strážníci nesetkali poprvé. V minulosti už řešili několik podobných případů, a to na veřejných prostranstvích, v popelnici i na autobusové zastávce. Od roku 2015 tak evidují celkem sedm nalezených uren.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy