Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Končí modernizace okolí Kotvy v Ostravě-Jihu, lokalita je přívětivější pro chodce i cestující MHD

  • Ostrava,

Modernizace jedné z nejdůležitějších ostravských tepen - Výškovické ulice - se chýlí ke konci. Výsledkem je lokalita s výrazně vyšším komfortem pro obyvatele, návštěvníky i cestující MHD. Všichni jistě ocení i odhlučněnou tramvajovou trať pokrytou travnatým kobercem.

Výškovická ulice je páteřní komunikací v Ostravě-Jihu a každý den po ní projedou tisíce automobilů, autobusů a tramvají. Magistrát ve spolupráci s dopravním podnikem už před třemi lety začal s její modernizací rekonstrukcí Výškovickým mostů a na tu navázala i kompletní úprava lokality kolem Kotvy. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy : „Součástí projektu je také pilotní instalace zastávkového mobiliáře navrženého přímo pro potřeby Ostravy. Vznikl ve spolupráci s Dopravním podnikem a místní společností MAF. Návrh vychází z požadavku na funkční a zároveň designové řešení, samozřejmě s přihlédnutím k limitům vycházejících z místní situace a především norem. Celkově nyní prostor působí moderním dynamickým dojmem. V tuto chvíli práce města končí a v úpravách veřejného prostoru v této lokalitě bude pokračovat městský obvod."

Křižovatka má nové semafory a také přibyl odbočovací pruh na Čujkovovu a Volgogradskou, nové jsou chodníky a vybudována byla také cyklostezka. Rekonstrukce zahrnuje i tramvajovou trať včetně zastávek. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Původní klasické kolejnice upevněné pražci na štěrkovém podloží nahradila pevná jízdní dráha, kde jsou kolejnice usazeny na betonovou desku. To zajišťuje větší stabilitu vozu. Moderní typ svršku bude ještě osázen vegetačními kryty z předpěstovaných travních koberců."

Celkem modernizace stála téměř 200 milionů korun. V současné době se dokončuje rekonstrukce trati v Pavlovově ulici, která na hotovou Výškovickou naváže. Podobné úpravy tramvajové trati se nyní budou provádět v Porubě na Opavské ulici. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy