Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pětiletého chlapce uvěznil stojan na kola, dělník upadl do bezvědomí. Hasiči pomohli oběma a předali je zdravotníkům

  • Ostrava,

Dva poměrně neobvyklé zásahy mají za sebou profesionální hasiči v Ostravě. Během úterního odpoledne zasahovali na dvou místech. Nejprve snesli z lešení slovenského dělníka, který kvůli zdravotním potížím upadl do bezvědomí, poté vysvobodili pětiletého chlapce z dřevěného stojanu na kola v Ostravě-Nové Vsi.

Na lešení ve třetím podlaží v Ostravě-Nové vsi museli na pomoc hasiči poté, co jeden z dělníků se zdravotními problémy upadl do krátkého bezvědomí. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Krátce před 15. hodinou vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Zábřeh a Poruba – do Tlapákovy ulice v Ostravě-Hrabůvce. Hasiči vylezli po stavebních žebřících na lešení do druhého patra a pomocí záchranné plachty jej snesli dolů přes jeden z bytů a dál vnitřkem budovy. Dole jej předali týmu ZZS MSK. Zásah trval asi půlhodinku."
velitel hasičského zásahu: „To bezvědomí bylo naštěstí jen krátké. Když jsme ho snášeli, už komunikoval." 

Asi o tři hodiny později hasiči vyrazili na pomoc pětiletému chlapci do rekreačního areálu u novoveských rybníků. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Zvídavý chlapec strčil do dřevěného stojanu – přesněji do festovní klády se zářezy pro kola – kolínko tak, že vyřezaný otvor v kládě uvěznil i jeho stehno a lýtko. Hasiči rozřezali kládu ruční pilkou svislým směrem a pak zvětšili otvor, svírající chlapcovu nohu, hydraulickým rozpínákem. To jej osvobodilo."
velitel zásahu: „Zásah trval jen několik minut, statečný chlapec téměř vůbec neplakal."

Také chlapec skončil v péči zdravotníků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy