Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fifejdská nemocnice shání zájemce o očkování. Musejí ale patřit do prioritních skupin

  • Ostrava,

Městská nemocnice Ostrava Fifejdy se potýká s nedostatkem zájemců o očkování. V minulých dnech krajský úřad zvýšil množství dodávaných vakcín, ale zájemců je málo a hrozí, že se nestihnou vyočkovat. Pokud tedy patříte do prioritní skupiny, mezi které od středy přibyli lidé nad 50 let, neváhejte se registrovat.

Kdo má zájem o očkování proti Covidu a nechce čekat, může se zaregistrovat prostřednictvím registračního systému do Městské nemocnice Ostrava. Díky zvýšenému množství přidělených vakcín se nyní naopak spíše nedostává zájemců.

Marcela Murasová, náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči MNOF: "Jak systém každý den otevíráme, nachází se tam 50 - 60 čekatelů a prostě ti lidé tam nejsou. Chtěla bych je vybídnout k tomu, aby opravdu využili služeb našeho očkovacího centra."

Ještě v úterý měla nemocnice 300 dávek vakcíny navíc, ale středeční rozšíření prioritních skupin o lidi nad 50 let situaci stabilizoval. Čekací doba na Fifejdách je od registrace do očkování pouhé 3-4 dny. Samotné očkování je pak na pár minut.

Gabriela Holaníková, zdravotnice MNOF: "Pacient vyplní seznamovací formulář, je mu přidělena sestřička, která mu s ním pomůže. Trvá to tři minutky a pak počká, než si ho zavolá paní doktorka." 

Očkování je stále nejlepší možností, jak nad covidem co nejrychleji zvítězit.

anketa: "Já jsem neváhal, s covidem je třeba zatočit."

"Já jsem tady kvůli tomu, abych mohl cestovat do zahraničí."

Fifejdská nemocnice zdůrazňuje, že se stále očkují pouze prioritní skupiny a systém ještě není otevřen pro všechny zájemce. Andrej Babiš ale prohlásil, že od začátku června by se mohli očkovat všichni lidé nad 16 let.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy