Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie obvinila dalšího muže kvůli únorovému výbuchu varny pervitinu v Ostravě-Hrabůvce

  • Ostrava,

Policisté, kteří vyšetřují únorovou explozi domu v Ostravě-Hrabůvce, na konci dubna obvinili druhého muže, který kvůli svému zdravotnímu stavu dříve nebyl schopen procesních úkonů. Oznámila to policejní mluvčí Eva Michalíková v souhrnné zprávě k případu s tím, že policisté vyslechli desítky osob. Kriminalisté zajistili důkazy, které prokazují, že příčinou výbuchu byla manipulace s chemikáliemi při výrobě pervitinu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Komisař 11. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství Ostrava zahájil trestní stíhání a obvinil 37letého muže z Ostravy ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a dále pak z přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. Kladeno mu je za vinu, že od dosud přesně nezjištěné doby do dne exploze měl na území Moravskoslezského kraje, převážně v rámci města Ostravy na několika místech opakovaně za pomocí laboratorní techniky, chemikálií a medikamentů nelegálně vyrobit vysoce návykový pervitin, který měl poté distribuovat dalším uživatelům, resp. si jej ponechat pro svou vlastní potřebu."

Podle vyšetřovatelů měl nově obviněný muž přijít na návšěvu za svým známým a měli společně vyrábět pervitin. Na jeho výrobu použili léky, měli v plánu vyrobit 400 gramů drogy. Jejich výrobu ale ukončil požár a následný výbuch chemikálií. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Obviněný muž se komisaři do výslechu k vytýkané činnosti doznal a svého jednání litoval. Komisařem byl podán podnět na vzetí obviněného do vazby, který byl státním zástupcem a následně soudcem akceptován. Vzhledem k tomu, že obviněný byl za stejný trestný čin v minulosti již odsouzen a potrestán, tak mu nyní hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy