Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž, který zavinil výbuch varny drog v Ostravě se uzdravil a všeho lituje, policisté ho obvinili

  • Ostrava,

Jak již z našeho zpravodajství víte, v únoru explodovala v jednom ostravském bytě varna pervitinu. Policisté krátce poté obvinili majitele bytu a nyní bylo zahájeno trestní stíhání dalšího muže, který měl drogu vařit. Obviněný se totiž konečně zotavil ze zranění způsobených výbuchem.

24. února v noci explodoval byt v Ostravě - Zábřehu na ulici Provaznická. Jeden člověk byl zraněn, evakuováno bylo asi 40 lidí a několik dalších bytů bylo poškozeno a poničena byla i auta v okolí.

svědkyně, natočeno 24. 1. 2021: "Plameny, pak to bouchlo a jak jste se podíval, tak jste viděl, že ty plameny jdou směrem nahoru. Než jsem domluvila s dispečerem ze 112, tak už hořel i vedlejší pokoj."

Krátce po výbuchu byl obviněn 48letý majitel bytu a policisté čekali na uzdravení samotného vařiče drogy, který byl těžce zraněn. Už se zotavil a tak mohli policisté zahájit jeho trestní stíhání.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 11. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství Ostrava zahájil trestní stíhání a obvinil 37letého muže z Ostravy ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a dále pak z přečinu obecné ohrožení z nedbalosti."

Z výslechu vyplývá, že přišel do bytu známého a dali se do vaření. Nejprve vyloupali tablety z blistrů a pak začali s výrobou pervitinu. Chtěli ho uvařit asi 400 gramů. Jenže to nevyšlo. V důsledku neodborné manipulace mu chemikálie vybouchly pod rukama. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Obviněný muž se komisaři do výslechu k vytýkané činnosti doznal a svého jednání litoval."

Oba obvinění tak nyní skončili ve vazbě. Zraněný muž už byl za vaření drog souzen i trestán a proto mu nyní hrozí až 10 let vězení a recidivista je i majitel bytu, takže mu hrozí stejný trest.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy