Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice na Fifejdách má nové sanitky. Nahradily až 20 let staré stroje

  • Ostrava,

Městská nemocnice Ostrava pokračuje ve svém rozvoji. Nyní přišla na řadu obnova vozového parku pro přepravu nemocných. Dosluhující vozy nahradilo 6 nových sanitek Renault speciálně vyrobených pro Ostravu.

Od pátku můžete v ulicích Ostravy potkávat tyto zbrusu nové sanitky. Městská nemocnice si jich pořídila šest, aby nahradily dosluhující, přes dvacet let staré vozy. Celkem mají Fifejdy nyní k dispozici pro přepravu nemocných 22 sanitek.

Zbyněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: „Modernizaci nemocnice zajišťujeme nejen úpravou pavilonů a areálu, výstavbou parkovacího domu, který zahájíme v příštích týdnech, nákupem nového přístrojového vybavení, ale také obnovou vozového parku. Maximální snahou města je vytvořit v nemocnici takové prostředí a podmínky, abychom nejen výrazně zvýšili komfort pro pacienty včetně moderních sanitek na jejich přepravu, ale zároveň zaměstnancům jejich práci v nemocnici co nejvíce ulehčili a zpříjemnili."

Sanitky jsou osazeny motory, které splňují přísné emisní normy Euro 6. Jsou plně klimatizované a uvnitř jsou mnohem prostornější, než starší sanitky. Navíc umožňují pohodlnější nástup zejména pro seniory nebo zraněné osoby.

Jakub Šutera, zástupce dodavatele vozidel: "Sanitka má 4 místa k sezení a z toho jedno je infarktové křeslo. Transportní technika je od českého výrobce. Každé vozidlo má vysílačku a autorádio s bluetooth, protože většina nemocnic funguje na telefonním signálu."

S moderními vozy jsou spokojeni jsou i řidiči.

řidič sanitky: "Jsem nadmíru spokojený. I co se týká poruch nebo manipulace s pacienty."

Nové sanitky stály přes 7 milionů korun a peníze byly uhrazeny z Fondu pro rozvoj Městské nemocnice Ostrava. 

Nové sanitky jsou začleněny do Integrovaného záchranného systému MSK jako všechny ostatní sanitní vozy MNO. V rámci integrovaného záchranného systému Zdravotnická dopravní služba nemocnice poskytuje součinnost při provádění záchranných a likvidačních prací jako pomoc při poskytování přednemocniční neodkladné péče a pomoc při likvidaci zdravotnických následků hromadného neštěstí a dalších mimořádných událostí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy