Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští celníci odhalili v rámci kontrol špatně označené cigarety i nekolkovaný alkohol

  • Ostrava,

Ostravští celníci mají za sebou kontrolní akci s krycím názvem "OHAŘ II". Ta probíhala celorepublikově a byla zaměřena na kontrolu tabákových výrobků. Celníci během ní objevili špatně označené cigarety, ale i nekolkovaný alkohol.

Speciální kontrolní akce probíhala kvůli nedávné změně sazby spotřební daně u cigaret. Změnilo se i jejich značení z písmene Z na písmeno F. V prvních květnových dnech provedli pracovníci oddělení Dohledu nad subjekty celkem 22 kontrol. Ve dvou případech bylo zjištěno porušení právních předpisů.

Pavla Zdobnická, mluvčí Celního úřadu pro MSK: "V prvním případě bylo zjištěno a zajištěno 980 kusů cigaret, kdy jednotková balení byla označena již neplatnou tabákovou nálepkou s písmenem „Z“. U druhého případu celníci odhalili dalších 280 kusů cigaret se stejným porušením."

Kromě toho objevili také 110 kusů láhví rozmanitých alkoholických nápojů. Dohromady šlo o 68 litrů, které byly neznačeny kontrolní páskou.

Pavla Zdobnická, mluvčí Celního úřadu pro MSK: "Jednotková balení cigaret s nižší sazbou označená písmenem „Z“ se mohla prodávat do konce letošního měsíce dubna. Porušení budou řešena ve správním řízení a zajištěné cigarety a alkohol budou zlikvidovány pod dohledem celníků."

Celníci při kontrolách používali osobní ochranné prostředky, především respirátory třídy FFP2 a jednorázové rukavice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyČechymen financial real s.r.o.*
Ostrava
od 120 do 120 Kč/hod.

Detail

Střední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace,
Ostrava
od 16 050 do 19 395 Kč/měsíc

Detail

FUS a HARAZIM s. r. o., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 37 000 Kč/měsíc

Detail