Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prý potřeboval peníze na nájem, tak ukradl vysoušeč na ruce z benzinky v Ostravě

  • Ostrava,

Policie dopadla muže, který v doprovodu přítelkyně ukradl vysoušeč na ruce z čerpací stanice v Ostravě. K jeho odhalení přispělo zveřejnění kamerového záznamu z krádeže. Způsobil škodu 18 tisíc korun a u výslechu uvedl, že kradl, protože potřeboval zaplatit nájem. Teď mu hrozí až tři roky vězení.

VIDEO: POLICIE ČR

Přišel na toaletu čerpací stanice v Ostravě, zamkl se uvnitř a ze zdi vytrhl vysoušeč na ruce. Chvíli po něm přišla jeho přítelkyně a zdálo se, že hlídkuje u dveří. Po pár minutách vyšel muž ven a v batohu si odnesl kradený vysoušeč. Krádež se odehrála 26. března kolem 18:30 na benzince v Ruské ulici. O necelý měsíc později policie zveřejnila videozáznam s prosbou o pomoc při pátrání. Díky tomu byl zloděj dopaden.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Policejní inspektor z obvodního oddělení Ostrava-Vítkovice sdělil ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádež 25letému muži z Ostravy."

Krádeží vysoušeče způsobil škodu za více než 18 tisíc korun. Ke krádeži se policistům přiznal a zároveň řekl, že vysoušeč ještě ten den prodal jinému muži za 3 tisíce korun.

Eva Michalíková, mluvčí PCŘ MSK: "Za nepoctivě získané peníze si měl předplatit nájemné. Do výslechu také mužům zákona uvedl, že o svém plánu odcizit vysoušet jeho přítelkyně nevěděla."

Vzhledem k tomu, že byl za obdobný čin v minulosti odsouzen a potrestán, tak nyní může jít tento recidivista za mříže až na tři roky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy