Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V centru Ostravy vznikl krásný veřejný prostor. Farská zahrada už je otevřena veřejnosti

  • Ostrava,

Ostrava má nový krásný veřejný prostor. V centru města totiž byla dokončena přeměna zanedbané Farské zahrady v místo, které na první pohled svádí k návštěvě a odpočinku. Užít si zde mohou všechny generace obyvatel od dětí až po seniory.

O vylepšování veřejného prostoru v Ostravě vás informujeme často, protože město se na zanedbané lokality zaměřuje a dělá z nich vyhledávaná atraktivní místa. Nyní byla dokončena Farská zahrada a jak vidíte, rozhodně stojí za návštěvu. V centru města mezi Havlíčkových nábřežím a Střelniční ulici vznikl krásný park.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: „Plocha za biskupstvím podél Střelniční ulice dlouho chátrala. Na to, že se nacházíme v úplném centru města, v blízkosti kostela svatého Václava a navíc v místě, kde ve středověku stávaly městské hradby, byl vzhled tohoto prostoru opravdu nedůstojný. Při úvahách, jak celkové úpravy pojmout, jsme vycházeli také z archivních záznamů. Nejen městské opevnění, ale svého času zahrada u fary, v 19. století ovocný sad a v sedmdesátých až devadesátých letech 20. století také expoziční areál pro ostravské výstaviště – všechny tyto historické funkce se snoubí v nové podobě městského parčíku, který jsme nazvali Farská zahrada."

Zahrada je rozdělena na dvě odlišné části spojené dřevěnou terasou pod platanem a zmodernizovaným, zhruba 60 let starým, původním schodištěm. Její součástí je také ovocný sad, který byl na stejném místě již v 19. století.

návštěvníci parku: "Líbí se mi tady moc, je tady klídek a pohoda." 
"Super, je to fajn mít takový odpočinkový prostor." 

Zahrada je opravdu přívětivá pro všechny generace obyvatel. Úpravy stály celkem 12 milionů korun.  

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: „Spojujícím prvkem obou úrovní je dřevěná terasa umístěná pod platanem, která může sloužit nejen pro posezení a odpočinek vleže ve stínu stromu, ale v budoucnu také pro pořádání menších společenských akcí. Zajímavé jsou v zahradě všechny atrakce včetně osvětlení. Ve spodní části je totiž zavěšen světelný žárovkový řetěz."

Farská zahrada je až do konce června otevřena od 7 do 20 hodin. O prázdninách a v září bude veřejnosti přístupná až do 21 hodin a od října do konce března je její otevírací doba stanovena od 8 do 18 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyStřední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace,
Ostrava
od 16 050 do 19 395 Kč/měsíc

Detail

Rubix Czech s. r. o., Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Prestige Health Care s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail